Nowy wymiar cięcia

©

Udostępnij:

 

Stigal opracował innowacyjną, 5-osiową głowicę do cięcia plazmowego i tlenowego. Wkrótce dostępna będzie także funkcja spawania. Głowica przeznaczona jest do cięcia i fazowania blach oraz do cięcia rur, profili i kształtowników.

Multifunkcjonalna, 5-osiowa głowica jest rozwiązaniem nowatorskim na skalę światową, które może zrewolucjonizować proces kształtowego cięcia i fazowania blach, profili, rur i kształtowników. Głowica potrafi wycinać w technologi 3D zarówno plazmą, jak i tlenem. Specjalnie zaprojektowany uchwyt umożliwia szybką wymianę narzędzi tnących, pozwalając na zamienne wykorzystywanie technologii plazmowej i tlenowej. Multi3D ma największy na rynku zakres grubości cięcia i fazowania przekraczający 100 mm. Z kolei największa wartość wychylenia kątowego (do 90°) umożliwia pochylenie palnika do poziomu, a tym samym obróbkę pionowych ścian profili, kształtowników i innych elementów przestrzennych – również wielkogabarytowych. Już wkrótce funkcjonalność głowicy zostanie rozszerzona o technologię spawania.

Szybka wymiana narzędzia
Brak ograniczenia obrotu, będącego słabym punktem konwencjonalnych głowic 3D, wbudowany układ antykolizyjny, 2 systemy regulacji wysokości, w tym innowacyjny AHC (Axis Height Control) oraz dostępna już wkrótce opcja spawania sprawiają, że jest produktem wyjątkowo uniwersalnym. Każda głowica Multi3D jest skonfigurowana pod indywidualne potrzeby klienta. W wersji podstawowej umożliwia cięcie z fazowaniem palnikiem plazmowym w zakresie 0-45°. 

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również