Nowy zestaw uruchomieniowy open-source

Preview
RS Components
Reklama
Reklama

Firma RS Components jako pierwsza wprowadza na rynek nowy zestaw uruchomieniowy open-source firmy Arduino.

Ten nowy zestaw edukacyjny wyposażony w płytę open-source Arduino Uno jest obecnie dostępny wyłącznie w RS, a jego zadaniem jest wspieranie projektowania elektronicznego na podstawowym poziomie.

Reklama

RS Components, marka handlowa Electrocomponents plc, jednego z największych świecie dystrybutora produktów z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu, ogłosiła wprowadzenie do wyłącznej sprzedaży nowy zestaw uruchomieniowy Arduino Uno, znanej niskobudżetowej płyty prototypowej open-source Arduino stworzonej dla projektantów systemów wbudowanych, studentów, entuzjastów oraz nowicjuszy w dziedzinie inżynierii elektronicznej.

Do nowego zestawu uruchomieniowego dołączona została seria tutoriali prowadzonych przez współtwórcę Arduino, Massimo Banzi. Są one dostępne bezpłatnie na stronie www.rs-components.com/arduino i stanowią doskonałe uzupełnienie do zestawu. Zestaw startowy Arduino zawiera wszystkie podstawowe komponenty wymagane do programowania z płytą Arduino Uno oraz podręcznik z 15 projektami, które mają za zadanie podniesienie poziomu użytkownika z początkującego do profesjonalnego. Zestaw składający się z silnika, serwa i sterownika oferuje szczególne korzyści dla użytkowników, którzy chcą zastosować mechatronikę w ramach projektowania.

Reklama

Arduino Uno oparty jest na 32-bitowym mikrokontrolerze Atmel ATmega328, z pamięcią flash 32KB, 2KB SRAM oraz 1KB EEPROM i funkcjonuje w systemie operacyjnym Windows, OS X i Linux, wraz z aplikacją open-source IDE, którą można pobrać bezpłatnie. Płytka Arduino Uno wyposażona jest w 14 cyfrowych pinów wejściowych/wyjściowych (6 z nich można stosować jako wyjścia PWM), 6 wejść analogowych, rezonator piezoelektryczny 16 MHz, złącze USB, gniazdo zasilania, gniazdo ICSP i przycisk resetowania. Istnieją trzy opcje zasilania płyty: poprzez kabel USB, adapter AC-DC lub baterię.

W ofercie znajduje się seria płytek peryferyjnych, znanych jako nakładki, które można podłączyć u góry obwodu drukowanego Arduino, udostępniając w ten sposób interfejs dla komponentów całej gamy aplikacji, włącznie z nakładką Motor Shield, która umożliwia sterowanie silnikami DC i enkoderami oraz z nakładką Ethernet Shield do połączeń.

Nowy zestaw uruchomieniowy Arduino dostępny jest w wyłącznej sprzedaży w RS Components w atrakcyjnej cenie i dostarczany już następnego dnia. Zamówienia można składać na stronie www.rs-components.com/arduino.

Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama