NSK na targach EMO Mediolan 2015

© NSK

Udostępnij:

Na zbliżających się targach EMO 2015, odbywających się w Mediolanie w dniach od 5 do 10 października br., firma NSK zaprezentuje wiele innowacyjnych produktów, z których każdy oferuje specyficzne zalety dla konstruktorów i producentów obrabiarek, systemów automatyki oraz wyposażenia do przeładunku materiałów.

W centralnym miejscu stoiska o powierzchni prawie 100 m2 będzie prezentowana duża ilość produktów debiutujących na wystawie, takich jak śruby kulowe, łożyska kulkowe do podparcia śrub kulowych, łożyska kulkowe skośne, łożyska walcowe, prowadnice liniowe i uszczelki.Przykład nowości stanowią precyzyjnie szlifowane śruby kulowe z serii DS (w rozmiarach DIN), zaprojektowane pod kątem zapewnienia wyższych prędkości i zwiększonej precyzji działania przy mniejszym hałasie operacyjnym. Ogólnie oferowanych jest 9 wielkości w 8 różnych długościach, co daje w sumie 33 kombinacje dostępne od ręki z magazynu.

Nowe produkty uzupełniające ofertę firmy NSK na targach EMO Milano 2015 obejmują precyzyjne łożyska kulkowe do podparcia śrub kulowych o oznaczeniach NSKHPS BSBD i NSKHPS TAC-C. Oba typy, które w szybki i wydajny sposób zapewniają precyzyjne pozycjonowanie elementów obrabianych i komponentów maszyn zostały opracowane z myślą o zapewnieniu wyższej obciążalności i większej żywotności łożyska.

Dla konstruktorów szukających łożysk zdolnych do wytrzymywania jednocześnie obciążeń promieniowych i osiowych firma NSK przygotowała nową serię ultra szybkich łożysk kulkowych skośnych Robust E, charakteryzujących się wydłużonym okresem eksploatacji i żywotnością smaru. Seria Robust E jest idealnie przystosowana do użytkowania w głównych wałach centrów wytaczarskich CNC i centrów obróbczych, które muszą się obracać z wysokimi prędkościami przy zachowaniu maksymalnej precyzji.

Inżynierowie szukający bardziej kompaktowych rozwiązań będą zainteresowani nowym rozwiązaniem Robust BSR – mniejszą serią ultra szybkich łożysk kulkowych skośnych, które uzupełniają swoją długą listę zalet o wydajne uszczelnienie.

Firma NSK skupiła także swoja uwagę na łożyskach walcowych i przedstawi odwiedzającym targi EMO jedno- i dwurzędowe precyzyjne łożyska walcowe z serii CRB APTSurf. Produkty te zapewniają ograniczenie wibracji, zwiększenie precyzji działania i wydłużony okres eksploatacji, co z pewnością pomoże im stać się popularnym rozwiązaniem dla obrabiarek mających funkcjonować w wymagających środowiskach przemysłowych.

W przypadku produktów liniowych goście odwiedzający Targi EMO powinni zwrócić swoja uwagę na serię prowadnic liniowych NH/HS, która charakteryzuje się najwyższą w całej globalnej branży wartością przenoszonych obciążeń oraz ponad dwukrotnie dłuższą żywotnością w porównaniu do standardowych prowadnic liniowych. Aby osiągnąć taki efekt. Firma NSK opracowała nowy kształt bieżni optymalizujący rozkład naprężeń na powierzchni styku (prowadnice liniowe przenoszą obciążenia dzięki mechanizmowi styku pomiędzy kulkami a bieżnią).

Warto też wspomnieć, że na stoisku NSK na targach EMO2015 w Mediolanie goście będą mieli możliwość zapoznania się z nowymi produktami wspierającymi, które zwiększają wydajność operacji obróbczych i technologii pokrewnych. Rozwiązania te obejmują smar RACEGRD, przeznaczony do wysokich obciążeń i charakteryzujący się dużą odpornością na gwałtowny wzrost ciepła oraz wysoko wydajne uszczelnienia X1 poprawiające zatrzymywanie smaru w aplikacjach wykorzystujących śruby kulowe i prowadnice liniowe.Bez względu na rodzaj wymagań związanych z ruchem i sterowaniem, konstruktorzy i producenci obrabiarek, systemów automatyki i wyposażenia do przeładunku materiałów będą w stanie znaleźć dla siebie optymalne rozwiązania w ofercie firmy NSK. Goście odwiedzający stoisko NSK na Targach EMO 2015 będą ciepło witani przez zespół ekspertów firmy, który z entuzjazmem będzie omawiał szczegóły aplikacji i objaśniał korzyści płynące z wyboru technologii NSK.

Targi EMO Milano 2015 odbędą się w dniach od 5 do 10 października br. w centrum wystawowym Fieramilano w Rho-Milan. Firma NSK będzie prezentować swoją ofertę na stoisku B08 C07 w hali 9 - targi są otwarte dla gości od 9:30 do 18: 00 każdego dnia.

Źródło: Mepax

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również