NSK otwarta dla studentów uczelni technicznych

© NSK

Udostępnij:

NSK Polska współpracuje z polskimi wyższymi uczelniami technicznymi, przekazując im materiały edukacyjne i szkoleniowe z zakresu produkcji i montażu łożysk tocznych i komponentów precyzyjnych. W tym roku jeden z największych producentów łożysk na świecie zdecydował o rozszerzeniu współpracy o wyjazdy studialne dla najlepszych studentów.

Wyjazdy studialne to cały dzień wypełniony prezentacjami i spotkaniami z inżynierami odpowiedzialnymi za różne sektory przemysłu. Jednak przede wszystkim jest to unikalna możliwość wejścia do zakładu produkcyjnego NSK Bearings Polska S.A w Kielcach, który jest największym producentem łożysk kulkowych w Europie, zatrudniającym ponad 1300 osób. Codziennie linie produkcyjne opuszcza 600 000 produktów dla kluczowych gałęzi gospodarki (w weekendy ok 450 000 szt./dziennie).– Jako firma odpowiedzialna i otwarta, obok działalności biznesowej, chcemy również współpracować z ośrodkami akademickimi, a w szczególności z uczelniami technicznymi. Aktualni studenci w przyszłości będą kadrą kierowniczą i inżynierską w branży, a być może również w naszych zakładach produkcyjnych łożysk tocznych NSK Bearings w Kielcach, czy kolumn kierowniczych NSK Steering Systems w Wałbrzychu. Dlatego zależy nam na wspieraniu edukacji studentów i wskazywaniu najlepszych ścieżek do osiągania wyznaczonych celów naukowych, by opuszczali uczelnie jak najlepiej przygotowani do startu zawodowego i kreowania własnej ścieżki karierymówi Agnieszka Nawrocka z NSK Polska.

W maju NSK otworzyła swe bramy przed studentami Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z zespołu AGH Racing zaangażowanych w projekt Formuła Student. Pod opieką inżynierów NSK zapoznali się oni z linią produkcyjną zakładu, czyli całym procesem powstawania łożyska, a następnie odwiedzili specjalistyczne centrum badawcze. Studenci zwiedzili laboratorium i centrum projektowe, w którym samodzielnie mogli wykonać podstawowe czynności związane z prowadzeniem testów na produktach. Otrzymali również profesjonalne materiały techniczne dotyczące produktów łożyskowych dla wybranych sektorów przemysłu wraz z instrukcjami montażu i obsługi łożysk.

– Dzięki takiej współpracy studenci mogą również zobaczyć, jak w praktyce przebiega proces produkcyjny łożysk, które wykorzystują na co dzień przy realizacji własnych projektów. Przekazane materiały i opracowania naukowe mogą być przydatne dla studentów przy bieżących projektach realizowanych na uczelni – mówi Agnieszka Nawrocka.W następnych miesiącach firma planuje organizację kolejnych wyjazdów studialnych dla najlepszych studentów z innych uczelni technicznych w Polsce.

www.nskeurope.pl

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również