NSK przedstawia program wartości dodanej AIP+

© Mepax/NSK

Udostępnij:

Aby zapewnić optymalne i rentowne działanie maszyn oraz wyposażenia, firma NSK opracowała i wdrożyła program AIP+. 

Zaprojektowany z myślą o zapewnieniu kompletnego pakietu ochrony łożysk, program AIP+ wykorzystuje cztery innowacyjne rozwiązania konserwacyjne i serwisowe: usługi monitorowania stanu maszyn, narzędzia montażowe, osiowanie laserowe oraz rozwiązania z zakresu smarowania. Wszystkie zostały starannie opracowane, tak aby pomóc w wydłużeniu okresu eksploatacji oraz maksymalizacji wydajności maszyn.Usługi monitorowania stanu maszyn (CMS) opracowane przez NSK to kompleksowe badanie zdrowia parku maszynowego. Spójna aplikacja CMS obejmuje: wstępną ocenę przydatności rozwiązania CMS oraz określenie sposobu monitorowania, zbieranie danych z wykorzystaniem wyposażenia NSK mierzącego wibracje, temperaturę i prędkość, analizę danych pozwalającą określić stan maszyny oraz pełny raport obejmujący rekomendowane działania.

Wszelkie niepożądane siły generowane np. przez niewspółosiowość czy niewyważenie komponentów można łatwo zidentyfikować, korzystając z wyposażenia NSK monitorującego stan maszyn, które może np. mierzyć wibracje w trzech osiach jednocześnie. Wyposażenie to jest także w stanie ujawnić wszelkie problemy związane z brakiem smarowania lub możliwością wystąpienia przedwczesnych uszkodzeń. Firma NSK już obecnie posiada na miejscu w pełni wyszkolony zespół ekspertów CMS, który jest w stanie odpowiadać na zgłoszenia na terenie Europy.

Narzędzia montażowe NSK zostały zaprojektowane w celu zapewnienia właściwej obsługi i montażu wszystkich rodzajów łożysk bez ryzyka ich uszkodzenia. Aby uzyskać optymalną wydajność pracy, łożyska muszą być poprawnie zamontowane, zarówno na wale jak i w obudowie. Ze względu na fakt, że jeden z pierścieni łożyska będzie pasowany z wciskiem, instalacja wymaga specjalnych narzędzi, tak aby wymagana siła została przyłożona równomiernie do montowanego pierścienia. Alternatywnie można zastosować także montaż na gorąco, również używając narzędzi NSK dostarczanych w ramach programu AIP+.

Dla tych klientów, którzy polegają na łożyskach NSK zalecane jest wykorzystywanie narzędzi firmowych, ponieważ ułatwia to poprawny montaż i demontaż. Wszystkie narzędzia montażowe NSK są obecnie gotowe do wysyłki z magazynu. Na życzenie pakiet produktów może obejmować szkolenie w zakresie poprawnego wykorzystywania narzędzi i zapewniania najlepszych praktyk montażu i demontażu łożysk.

Kolejnym wydajnym narzędziem w portfolio programu AIP+ firmy NSK jest usługa osiowania laserowego. Narzędzia NSK do laserowego ustawiania osi zaprojektowano w celu zminimalizowania strat i uzyskania optymalnej wydajności maszyn przy zużyciu jak najmniejszej ilości energii. Badania przemysłowe sugerują, że aż 50% maszyn pracuje bez właściwego osiowania, co prowadzi do powstawania wyższych obciążeń i uzyskiwania ogólnie niższej wydajności.W ramach nowego programu wartości dodanej AIP+ firma NSK oferuje również rozwiązania z zakresu smarowania stanowiące sprawdzoną praktykę konserwacyjną, która ma kluczowe znaczenie dla przedłużenia żywotności łożysk i maszyn.

Źródło: Mepax

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również