NSK wyjaśnia oznaczenia łożysk

© NSK

Udostępnij:

Nowa zwięzła broszura NSK pomaga w doborze i zamawianiu części zamiennych.

Łożyska mają swoje własne oznaczenia - kod taki jest albo wytłaczany, albo wycinany laserem na elemencie i dostarcza szczegółowych informacji o typie łożyska, rozmiarze otworu i wszelkich specjalnych cechach budowy – pod warunkiem, że wie się, jak go rozszyfrować.NSK opublikowała właśnie podręczną, małoformatową broszurę dekodującą najpowszechniejsze uzupełniające oznaczenia używane dla łożysk NSK i RHP. Ta 48-stronicowa publikacja rozpoczyna się od opisu sposobu sporządzania kodów zamówień dla łożysk, a następnie wyjaśnia znormalizowane oznaczenia podstawowe. W kolejnych sekcjach przechodzi do własnego systemu przedrostków i przyrostków stosowanego w firmie. Broszura kończy się tabelą porównującą oznaczenia uzupełniające NSK i RHP z oznaczeniami stosowanymi przez innych producentów łożysk.

Broszura umożliwia użytkownikom łożysk identyfikację budowy i specyfikacji łożyska w oparciu o kod zamówienia wydrukowany na opakowaniu oraz samym elemencie. Oznaczenia zawierają informacje takie, jak typ uszczelki, luz wewnętrzny łożyska, klasa tolerancji, obróbka cieplna i ilość smaru.

Źródło: Mepax

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również