Automotive – konferencja branży motoryzacyjnej

©

Udostępnij:

23-24 kwietnia w Zakopanym odbyła się konferencja naukowo-techniczna Automotive. Celem konferencji było spotkanie przedstawicieli biznesu i nauki zajmujących się branżą motoryzacyjną oraz przedstawienie nowych rozwiązań mających zastosowanie w przemyśle automotive.

Branża motoryzacyjna w Polsce to jedna z najważniejszych gałęzi przemysłu, jednak, jak wskazał Rafał Orłowski z AutomotiveSuppliers.pl, Polska jest daleko za innymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej w tej dziedzinie, jeśli chodzi o produkcję aut i ich eksport. Najlepiej ma się u nas sektor komponentów. Tutaj Polska plasuje się na drugim miejscu, zaraz za Czechami i w dalszym ciągu zauważa się tendencję wzrostową.Podczas konferencji uczestnicy mogli zapoznać się między innymi z nowym rozwiązaniem Siemens - TIA, które jest odpowiedzią na wyzwania innowacyjnego przemysłu samochodowego, z możliwościami oprogramowania w elastycznych systemach produkcji, które przedstawił prezes Aiut Service - pan Leszek Olejarz oraz z zastosowaniem nowoczesnych przewodów Lapp Kabel do niezawodnej transmisji danych w Industry 4.0.

Niemniej ciekawe prezentacje przedstawili przedstawiciele nauki, którzy zapoznali uczestników z projektami, w jakich brali i biorą udział. Dr hab. Jacek Reiner zaprezentował systemy wizyjne do monitorowania procesów, co pozwala aktywnie poprawić jakość wytwarzania.

W panelu dotyczącym bezpieczeństwa procesów produkcyjnych można było usłyszeć przedstawicieli Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Siemensa oraz prof. Marka Dźwiarka w temacie wymagań bezpieczeństwa dotyczących zautomatyzowanych systemów wytwarzania.

Ostatni panel konferencji poświęcony był efektownym gospodarowaniem zasobami w przemyśle samochodowym. Doświadczeniami podzielili się: Paweł Ziobro z Comau, Mateusz Kubiński z General Motors Manufacturing Poland, Łukasz Drob z FCA Poland, Wojciech Sobczak - Luca Logistic Solutions oraz Grzegorz Rudnicki z MJ Group.Równolegle z panelami teoretycznymi odbywały się zajęcia warsztatowe.

Gospodarzami konferencji byli - Konfederacja Lewiatan - Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych oraz Siemens.

Organizatorzy zadbali o wysoki poziom merytoryczny wydarzenia oraz również o  atrakcyjność oprawy konferencji.

MM Magazyn Przemysłowy był patronem medialnym spotkania.

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również