Obiecujący początek automatycznej wykrawarki firmy Schuler

Schuler, automatyczna wykrawarka © Schuler

Udostępnij:

Od początku bieżącego roku firma Lang Metallwaren produkuje skomplikowane części z blachy przeznaczone dla przemysłu motoryzacyjnego na maszynie typu MC 400 firmy Schuler.

W zakładzie w miejscowości Woldegk koło Neubrandenburga firma Lang Metallwaren produkuje tłoczone i głęboko tłoczone części w małych i dużych seriach dla klientów z sektora motoryzacyjnego, w tym dla BMW, Valeo i Webasto. Ponieważ produkty stawały się coraz bardziej złożone, firma potrzebowała dłuższych matryc do rosnącej liczby etapów formowania – a zatem prasy o większej powierzchni zaciskania. Od początku tego roku w nowo wybudowanej hali działa automatyczna prasa wykrawająca Schuler MC 400 o wielkości stołu od 3000 do 1400 milimetrów.Jak podkreślają przedstawiciele firmy początek jest bardzo obiecujący: – W przypadku wielu części osiągamy obecnie znacznie wyższą wydajność przy automatycznej wykrawarce Schuler – mówi kierownik zakładu Jörg Monsig. – Chociaż produkty wykonane ze stali nierdzewnej i innych żaroodpornych metali są stosunkowo małe i mają średnią wielkość od 100 do 200 milimetrów, łączą coraz większą liczbę funkcji zgodnie z wymaganiami klienta.

Obecny park maszynowy firmy Lang Metallwaren obejmuje również 160- i 250-tonowe prasy innego producenta. – W porównaniu z nimi konfiguracja maszyny Schuler, od matrycy do cewki jest również szybsza – mówi Monsig. Dzięki dotykowemu monitorowi o przekątnej 18,5 cala system można obsługiwać intuicyjnie i łatwo, dzięki czemu pracownicy mogą zapoznać się z maszyną w bardzo krótkim czasie.


TOP w kategorii


#Produkcja mechaniczna

Schuler wykrawarkiDzięki automatyzacji przy użyciu robotów i innych rozwiązań produkcyjnych zakład w Woldegk stopniowo w ciągu kilku ostatnich lat dostosowuje się wymagań tzw. fabryki przyszłości. Również automatyczna prasa wykrawająca Schuler stanowi kolejną inwestycję w konkurencyjność firmy.

Źródło: Schuler

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również