Obrabiarka VTC 100 GT od EMAG

© EMAG

Udostępnij:

Na jednej obrabiarce można teraz zrealizować kompletną obróbkę wykańczającą, tarczą korundową lub CBN.

VTC 100 GT posiada rewolwer dyskowy, która może pomieścić do jedenastu narzędzi (dwunaste miejsce w rewolweru zajmuje chwytak załadowczy). Opcjonalnie obrabiarka może być również wyposażona w napędzane narzędzia i w oś Y. Dodatkowo znajduje się również tarcza szlifierska. Najpierw chwytak pobiera surowy przedmiot z magazynu i przenosi go na pozycję mocowania. Następnie, na przykład, narzędzia z rewolweru mogą kompletnie wykonać operacje tokarskie. Każdy proces szlifowania następuje bezpośrednio potem, w drugim etapie. Przestoje między operacjami są minimalne. Po obróbce, przedmiot jest rozładowywany przez chwytak ze strefy obróbki.Efektywne procesy są zapewnione przez silnik VTC 100 GT- wrzeciono przedmiotu obrabianego ma moment obrotowy 70 Nm i moc 17kW. Oznacza to, że obrabiarka posiada duży nadmiar mocy do realizacji nawet trudnych procesów obróbki z dużą prędkością. A odnośnie samej obróbki, widać korzyści z pionowego ustawienia przedmiotu. Przy dużej ilości wiórów powstających podczas toczenia wałka - pionowa konstrukcja zapewnia, że wióry mogą swobodnie spadać, co jest bardzo ważne dla niezawodności produkcji.

Ponadto za wyborem obrabiarki przemawiają znacznie niższe koszty inwestycji i produkcji w porównaniu z innymi rozwiązaniami. W przypadku VTC 100 GT użytkownicy oszczędzają na kosztach automatyzacji i urządzeń peryferyjnych, ponieważ magazyn przedmiotów surowych i gotowych oraz chwytak narzędziowy są zintegrowanymi komponentami w obrabiarce. Dodatkowo, kompaktowa konstrukcja pionowa wymaga bardzo małej powierzchni w hali - system ma tylko około 1,8 m szerokości i 3,6 metra głębokości.

- Kompaktowy układ jest bardzo elastyczny i ekonomiczny w użyciu, a jednocześnie w każdym czasie gwarantuje wysoką jakość przedmiotów. Rozwiązanie to zapewnia, że użytkownik jest doskonale przygotowany do elastycznej, wykańczającej obróbki wałków - podkreśla dr Guido Hegener, prezes EMAG Maschinenfabrik.

Dzięki centrum VTC 100 GT do obróbki na twardo wałków można osiąnąć maksymalną elastyczność obróbki wykańczającej przez integrację wszystkich procesów na twardo w jednej obrabiarce. Sposoby te mogą być elastycznie dostosowywane do komponentu. Ważnym jest, że duża dostępność systemu zapewnia krótkie czasy uzbrojenia i przezbrajanie w narzędzia.

Obrabiarkę VTC 100 GT będzie można sprawdzić na żywo podczas GRINDTEC 2016 w Augsburgu w Niemczech w hali 4 na stoisku 4040.

VTC 100 GT:

  • Kompletna: szlifowanie (ściernica korundowa lub CBN), toczenie na twardo i obróbka z napędzanymi narzędziami z osią Y – wszystkie procesy na twardo realizowane w jednej obrabiarce.
  • Zintegrowana: załadowanie i rozładowanie za pomocą rewolweru na zintegrowany magazyn przedmiotów surowych i obrobionych.
  • Precyzyjna: Kompletna obróbka zapewnia wysoką jakość komponentów.
  • Bezpieczna: Pionowa konstrukcja zapobiega gromadzeniu się wiórów.
  • Kompaktowa: Obrabiarka zajmuje mało miejsca.
  • Szybka: Przesuw konika i podpórki są sterowane z jednostki CNC, co zmniejsza czas ustawienia i przezbrojenia.


Źródło: EMAG

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również