Oczyszczarka strumieniowa firmy AGTOS na targach GIFA w Düsseldorfie

obróbka powierzchni, oczyszczarka strumieniowa, targi GIFA, AGTOS © AGTOS

Udostępnij:

Obróbka powierzchni odlewów ma decydujący wpływ na jakość produktów końcowych. Na targach GIFA w Düsseldorfie w dniach 25-29 czerwca 2019 firma Agtos zaprezentuje oczyszczarkę strumieniową z taśmą gąsienicową do oczyszczania i obróbki powierzchni produktów masowych. 

Specjalne właściwości zapewniają użytkownikowi decydujące korzyści. Taśmy gąsienicowe są zaprojektowane tak, aby były szczególnie odporne na zużycie. Interwały wymiany znacznie się wydłużają. Wentylacja komory obróbki strumieniowej jest zaprojektowana tak, aby elementy obrabiane pozostawiały ją bez pyłu zaraz po obróbce. W ten sposób można skrócić czas cyklu, ponieważ unika się dłuższego wylotu powietrza po procesie obróbki strumieniowej. Ponadto system ma stosunkowo małe otwory w komorze obróbki strumieniowej. Zapobiega to zakleszczaniu się elementów obrabianych. Pozwala to uniknąć uszkodzeń i zapewnia jakość.Przebieg procesu

Elementy obrabiane są doprowadzane do systemu obróbki strumieniowej za pomocą urządzenia podającego. Stalowa taśma gąsienica tworzy wgłębienie i miesza je. Po zamknięciu maszyny rozpoczyna się proces obróbki strumieniowo-ściernej. Wysokowydajne turbiny zainstalowane w górnej części komory obróbki strumieniowej wyrzucają ścierniwo na części, tak że są one uwalniane z piasku formierskiego i poddawane obróbce strumieniowo-ściernej. Przez zmianę ruchu taśmy w biegu do przodu, elementy obrabiane docierają z komory z powrotem do pojemników siatkowych lub na taśmę wyładowczą. Po procesie obróbki strumieniowej następuje powlekanie lub wysyłka elementów obrabianych.

Źródło: AGTOS

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również