Od koncepcji do wdrożenia, czyli konferencja STERGAS 2014

©

Udostępnij:

W dniach 3-4 kwietnia br. we Wrocławiu odbędzie się II edycja konferencji dla branży gazowniczej. Tematem przewodnim spotkania ekspertów będzie „Bezpieczeństwo procesowe oraz niezawodność systemów sterowania i automatyki w instalacjach gazowniczych i petrochemicznych”.

Konferencja organizowana jest przez BSiPG Gazoprojekt i firmę Siemens pod auspicjami Urzędu Dozoru Technicznego. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął rektor Politechniki Wrocławskiej.W bieżącym roku tematyka w sposób szczególny obejmie zagadnienia praktyczne, w tym studia przypadków.

- Zaplanowaliśmy dwa trzygodzinne panele dyskusyjne, mówi Robert Wojniak z firmy Siemens, pomysłodawca konferencji. Na konkretnych przykładach wdrożeń omówimy tendencje rozwoju systemów sterowania dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo procesowe to obecnie najważniejsze wyzwanie stojące przez polską branżą gazowniczą. Dlatego tak ważna jest analiza ograniczeń oraz przewidywanie kierunków zmian i proponowanie rozwiązań.

Uczestnicy będą mieli możliwość udziału w równoległych seminariach tematycznych. Obejmą one takie zagadnienia, jak: detekcja gazu, wdrożenie systemu bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach, czy wykorzystanie narzędzi IT przy minimalizowaniu ryzyka w projektach gazowych i petrochemicznych. Organizatorzy przewidzieli również omówienie studiów przypadków na przykładzie realizacji terminalu naftowego w Gdańsku oraz PMG Kosakowo/Brzeźnica.

Konferencja skierowana jest do kadry zarządzającej i technicznej firm inwestycyjnych, projektujących, wykonawczych i badawczych z branży gazowniczej.

Partnerami konferencji są: ASE, DB Energy, Encon, GAZ-SYSTEM, IDS-BUD, OMC Envag, PGNiG, PGNiG Technologie, Transition Technologies.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również