Oerlikon Balzers prezentuje nowe powłoki PVD

Preview
Reklama
Reklama

Firma Oerlikon Balzers zaprezentuje na targach TOOLEX innowacyjne powłoki PVD – BALINIT ALDURA i BALINIT ALNOVA służące do obróbki materiałów o twardościach przekraczających nawet 60 HRC oraz materiałów stosowanych w przemyśle lotniczym jak stopy tytanu, inconel, stale nierdzewne. 

Oerlikon Balzers dysponuje w Polsce zaawansowanymi technologiami wytwarzania i nakładania powłok PVD. 16 marca 2015 roku firma rozpoczęła wytwarzanie w Polsce najnowszych powłok dostępnych na świecie: BALINIT ALDURA oraz BALINIT ALNOVA. Powłoki te produkowane są na jednym z najnowocześniejszych urządzeń powlekających INGENIA.

Reklama

INGENIA została uruchomiana w centrum powlekania w Kędzierzynie-Koźlu. Jest 9-tą maszyną powlekającą jaką dysponuje Oerlikon Balzers w Polsce. Oprócz rozszerzenia oferty, zwiększyła się również dostępność dotychczas oferowanych powłok, takich jak: BALINIT PERTURA; BALINIT ALCRONA PRO, BALINIT LATUMA i innych.

Firma oferuje swój serwis poprzez sieć trzech zakładów: w Polkowicach, Tczewie i Kędzierzynie-Koźlu.
Oerlikon Balzers Polska planuje kolejne inwestycje jeszcze w 2015 roku. m.in. w nowe urządzenie powlekające INNOVA do Polkowic oraz BAI1200 do Tczewa. Planowana jest również rozbudowa zakładu w Kędzierzynie-Koźle o kolejne 500 m2.

Powiązane firmy

Reklama

Źródło: Oerlikon

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama