Oficjalne otwarcie fabryki Husqvarna w Mielcu

©

Udostępnij:

Już 6 kwietnia odbędzie się oficjalne otwarcie pierwszej w Polsce fabryki międzynarodowego koncernu Husqvarna. Na miejsce inwestycji wybrany został Mielec, dynamicznie rozwijające się miasto w województwie podkarpackim. Koszt szwedzkiej inwestycji szacowany jest na prawie 25 milionów Euro.

Husqvarna tonajwiększy światowy producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych, przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok, takich jak m.in. pilarki, wykaszarki, kosiarki i traktory ogrodowe. Fabryka w Mielcu, dzięki zaawansowaniu technologicznemu, jest przygotowana, aby dostarczać wysokiej jakości produkty, spełniające wymagania rynku europejskiego. Produkowane w niej będą  kosiarki i ridery. Zgodnie z założeniami, wielkość produkcji w 2011 roku osiągnie poziom 80 000 produktów.

„Fabryka ma powierzchnię 25.000m². Po dokładnych rozważaniach nad wieloma wariantami lokalizacji inwestycji wybrano Mielec, ze względu na jego strategiczne położenie w Centralnej Europie, szybko rozwijającą się infrastrukturę oraz doświadczoną kadrę pracowniczą­" - powiedziała Maria Wallin, menedżer mieleckiej fabryki. Firma Husqvarna rozwija swoją sieć dystrybucji w Polsce od ponad 20 lat. Obecnie jest jeden z głównych rynków w Europie. Na terenie kraju rozlokowane są specjalne punkty dilerskie (punkty sprzedaży) połączone z punktami serwisowymi. Sieć dystrybucji liczy już ponad 400 takich punktów. Dodatkowe informacje o firmie dostępne są na stronie: www.husqvarna.com  

Udostępnij:

Drukuj
Tomasz Kanikuła
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również