Ogromna inwestycja Yokohamy w branży opon przemysłowych

© Yokohama

Udostępnij:

Japońska firma ogłosiła zakup wszystkich akcji producenta opon przemysłowych i rolniczych Alliance Tire Group. Wartość transakcji to 1,2 mld dolarów. Inwestycja jest kolejnym etapem planu realizacji rozszerzenia oferty handlowej Yokohamy.

Działania związane z zakupem udziałów Alliance Tire Group przez Yokohamę prowadzone były od końca ubiegłego roku, a cały proces został zakończony pod koniec marca 2016 r. Alliance Tire Group jest znanym producentem opon radialnych i diagonalnych dla rolnictwa, przemysłu, budownictwa i leśnictwa. Na początku 2016 r. firma uruchomiła fabrykę produkcji opon w Dahej, w Indiach. W nowoczesnym zakładzie, wytwarzane jest specjalistyczne ogumienie, m.in. do ciągników, kombajnów i opryskiwaczy.Ekspansja w obszarze opon przemysłowych jest jednym z kluczowych elementów strategii Yokohamy, będącej najstarszym w Japonii i jednym z największych na świecie producentów ogumienia do wszystkich typów pojazdów, posiadającym obecnie 145 oddziałów na wszystkich kontynentach i 44 filie. Opony produkowane są w 13 fabrykach, z których 6 znajduje się w Japonii, 3 w USA, 1 w Rosji, pozostałe w innych krajach azjatyckich. Obecnie koncern realizuje kolejny etap średniookresowego planu zarządzania Grand Design 100 na lata 2015-2017, w ramach którego rozwija działalność handlową w segmencie dużych opon radialnych dla górnictwa i maszyn  budowlanych.

Łączna wartość kontraktu została oszacowana na 1,2 mld dolarów. Ostatecznie przejęcie zostanie sfinalizowane w lipcu 2016 r., po spełnieniu wszystkich koniecznych warunków formalnych.

Źródło: Yokohama

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również