Okamoto inwestuje w Polsce

© Okamoto

Udostępnij:

Okamoto, producent maszyn do szlifowania z Japonii zamierza otworzyć w Kątach Wrocławskich centrum badawczo-rozwojowe. Dzięki temu firma będzie mogła zaoferować jeszcze lepszy serwis i wsparcie techniczne w Europie Wschodniej.

Klienci z Europy Wschodniej, w szczególności z Polski, Czech i Rosji, będą mogli pod Wrocławiem przeprowadzać testy, sprawdzając, która technologia jest dla nich optymalna. Oferta centrum obejmuje również szkolenia dla pracowników.

Firma Okamoto Machine Tool Works Ltd. Japan jest od 1926 r. globalnym liderem w dziedzinie produkcji wysokiej jakości maszyn do szlifowania oraz wyposażenia do nich. Spółka Okamoto Machine Tool Europe GmbH z siedzibą w Langen pod Frankfurtem nad Menem, pełniąca funkcję głównego oddziału w Europie, zaopatruje od 1992 r. rynek europejski, oferując wszystkie maszyny do szlifowania ze swojej oferty przeznaczone do najróżniejszych zastosowań. Współpracuje z ok. 30 dystrybutorami w Europie, utrzymując w niej gęstą sieć dystrybucyjną.Maszyny Okamoto są m.in. stosowane w budownictwie okrętowym, w przemyśle motoryzacyjnym, maszynowym, w technice medycznej, w produkcji zegarków, urządzeń elektronicznych i półprzewodników, a także w przemyśle optycznym i w branży fotowoltaicznej.

Nowe centrum badawczo-rozwojowe
Okamoto otwiera obecnie centrum badawczo-rozwojowe w Kątach Wrocławskich. Klienci i potencjalni kontrahenci z różnych wschodnioeuropejskich krajów uzyskają tam dostęp do innowacyjnych technologii szlifowania oferowanych przez Okamoto. Pod okiem specjalistów Okamoto będzie można przeprowadzać w centrumj bieżące analizy działania maszyn, a także próby szlifowania i szkolenia pracowników.

- Okamoto postrzega Polskę jako szczególnie silny rynek zbytu urządzeń do szlifowania, których obsługa wymaga, aby operator dysponował pewnymi umiejętnościami. Dzięki nowemu centrum badawczo-rozwojowemu użytkownik uzyska łatwiejszy dostęp do serwisu i i wsparcia technicznego, a także do olbrzymiego zasobu wiedzy z dziedziny techniki szlifowania - poinformował Norbert L. Müller, Senior Sales Manager w Okamoto.

www.okamoto-europe.de

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również