Oksydowane łożyska NKE, czyli lepsze reagowanie

łożyska, NKE, Hannover Messe 2019, © NKE

Udostępnij:

Producent łożysk walcowych NKE Austria na tegorocznych targach w Hanowerze zaprezentuje łożyska oksydowane. Oksydowanie sprawia, że łożyska lepiej reagują na rozpoczęcie ruchu i procesy zużycia oraz zabezpiecza przed wpływami otoczenia. Szczególnie w wypadkach zastosowania w obszarach krytycznych.

Oksydowanie polega na wykonaniu warstwy ochronnej na częściach z żelaza lub stali. Powierzchnia obrabianych podzespołów jest przy tym przetwarzana za pomocą wielostopniowego procesu chemicznego w warstwę mieszaniny tlenków o grubości 1 do 2 μm, nadających jej charakterystyczny, czarny kolor. Oksydowane łożyska walcowe posiadają szczególne właściwości techniczne, zwłaszcza podczas pracy. Zwielokrotniony efekt ochronny występuje już w wypadku oksydowania pojedynczych elementów, najczęściej elementów tocznych. Najlepszy wynik osiąga się jednak przy oksydowaniu wszystkich powierzchni funkcyjnych łożyska walcowego, tzn. pierścienia wewnętrznego i zewnętrznego oraz elementów tocznych.Podczas oksydowania NKE stosuje sprawdzone już w innych branżach procedury, aby w sposób ukierunkowany ulepszyć właściwości techniczne łożysk walcowych. Technologia ta sprawdziła się w praktyce przede wszystkim w odniesieniu do łożysk walcowych, np. w dużych przekładniach wzgl. głównych przekładniach w instalacjach elektrowni wiatrowych. W zależności od zastosowania oksyduje się jednak także inne typy łożysk walcowych. Oksydowanie jest oznaczane symbolem SQ94, przy czym najczęściej stosowane są wersje SQ94-B  i SQ94-D.Źródło: NKE

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również