Oprawka na tulejki zaciskowe

© Seco Tools

Udostępnij:

Nowa oprawka na tulejki zaciskowe EPB 5672 firmy Seco to doskonałe rozwiązanie do wysokowydajnej, szybkoobrotowej obróbki. Oferuje ona bicie na maksymalnym poziomie trzech mikronów na narzędziu o długości trzykrotnie przekraczającej średnicę zewnętrzną (3xD) wynoszącą do 50 mm. To o 40% mniej w porównaniu z wcześniejszym typem D (5872), który jest stopniowo wycofywany.

Kolejną kluczową cechą jest przenoszony moment obrotowy. Oprawka EPB 5672 została skonstruowana tak, aby jak najbardziej zwiększyć siłę docisku i rozłożyć ją równomiernie na chwycie narzędzia na całej długości tulejki zaciskowej, umożliwiając użycie wysokowydajnych narzędzi skrawających. Zmniejsza ona także ryzyko wyciągnięcia narzędzia z tulejki zaciskowej.Duży i równy nacisk na chwyt narzędzia uzyskuje się dzięki połączeniu kilku cech konstrukcyjnych. Jedną z nich jest mocny trapezowy gwint nakrętki zaciskowej dociskający tulejkę zaciskową do gniazda. Kolejną jest duża precyzja wykonania korpusu, tulejki zaciskowej i nakrętki. W wyniku połączenia tych cech otrzymujemy do trzech razy wyższy przenoszony moment obrotowy w porównaniu z wcześniejszymi wersjami oprawek na tulejki zaciskowe.

Wprowadzono także zupełnie nowe rozwiązanie między nakrętką a korpusem: dwie cylindryczne powierzchnie prowadzące po obu stronach gwintu. Przez to nakrętka pełni dwie funkcje: gwint dociska tulejkę zaciskową do korpusu, a dwie cylindryczne prowadnice utrzymują bicie na niskim poziomie. Dzięki temu bicie utrzymuje się na poziomie trzech mikronów, charakterystycznego dla oprawki EPB 5672.

W zależności od wielkości stożka, oprawki na tulejki zaciskowe EPB 5672 dostępne są w zakresach: 11 (1-7 mm); 16R (1-10 mm); 16 (1-10 mm); 25 (2-16 mm); 32 (2-20 mm). Niezależnie od wielkości, istnieje możliwość wyboru między wersją krótką, średnią lub długą. Tulejki zaciskowe są dostępne w wersji konwencjonalnej i z uszczelnieniem (poza wielkością 11, która występuje tylko w wersji konwencjonalnej).

Tulejek zaciskowych z uszczelnieniem używa się do skierowania przepływu chłodziwa przez wewnętrzne kanały narzędzia. Innym rozwiązaniem może być zamontowane korpusu ze stożkową śrubą oporową za narzędziem. Stożek będzie w ten sposób pasował do fazy na chwycie narzędzia, co zapewni uszczelnienie. Śruby oporowe są dostępne jako wyposażenie dodatkowe, ale należy pamiętać, że mogą one wpłynąć na bicie i nie powinny być używane przy prędkości wrzeciona przekraczającej 10 000 obr./min.

Elastyczność oprawki na tulejki zaciskowe EPB 5672 sprawia, że nadaje się ona do wielu zastosowań, w tym do frezowania, wiercenia, gwintowania i rozwiercania. Dla firm zajmujących się obróbką oznacza to zmniejszenie ilości składowanych narzędzi i szybkie dostosowanie się do różnych potrzeb. Warto też wspomnieć o nowym wykończeniu.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również