Oprawki tłumiące drgania Seco Steadyline

Preview
Seco Tools
Reklama
Reklama

 

Oprawki tłumiące drgania Seco Steadyline zostały uzupełnione o nowe wersje mocowania. Najnowsze wytaczadła z możliwością mocowania we wrzecionach HSK-T/A63, HSK-T/A100 i Seco-Capto C8 umożliwiają korzystanie z wysokiej wydajności narzędzi w jeszcze większej liczbie zastosowań.

Oprawka HSK-T/A pozwala wykorzystać narzędzia do statycznych operacji toczenia na tokarkach z wrzecionami HSK-T a także operacji rozwiercania w centrach obróbczych z wrzecionami HSK-A. Systemy HSK-T i HSK-A są całkowicie kompatybilne. Różnica polega na tym, że HSK-T ma jeden rowek napędowy o zmniejszonych wymiarach i mniejszych tolerancjach. Dostępne są oprawki HSK-T/A63 o długościach 6xD i 8xD oraz HSK-T/A100 o długościach 6xD, 8xD i 10xD.

Reklama

Oprawka Seco-Capto C8 stanowi uzupełnienie dostępnych już wielkości C4, C5 oraz C6 i jest dostępna w długościach 6xD, 8xD 10xD.

Oprawki tokarskie / wytaczadła Steadyline zmniejszają niepożądane wibracje w ekstremalnych warunkach skrawania dzięki „systemowi dynamiczno-pasywnemu” w korpusie oprawki. Pozwala to osiągać większe prędkości usuwania materiału, mniejsze naprężenia obrabiarki i gładkie powierzchnie obrobione. Umożliwia to osiągnięcie podczas operacji toczenia i wytaczania większego wysięgu, który nie byłby możliwy do uzyskania przy użyciu konwencjonalnych wytaczadeł o tej samej długości. Kompaktowe, modułowe złącze GL tych wytaczadeł zapewnia wysoką dokładność centrowania i powtarzalność narzędzi do toczenia i głowic do wytaczania, a także szybką wymianę narzędzi.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama