Oprogramowanie laserowe w nowej odsłonie

Oprogramowanie laserowe w nowej odsłonie Trotec

Oprogramowanie laserowe Ruby na nowo definiuje pracę z laserem i towarzyszy użytkownikowi w procesie od pomysłu do gotowego produktu. Oferuje bezprecedensową wartość dodaną dla grawerów, drukarni, wytwórców oraz szkół. Platforma gwarantuje rentowne przetwarzanie zamówień online i po raz pierwszy dostarcza użytkownikom sieciowe i w pełni cyfrowe rozwiązanie.

Maszyny laserowe w przyszłości będą w pełni zdigitalizowane – zapewnia dr Andreas Penz, dyrektor zarządzający Trotec Laser GmbH. – Zespół Trotec od kilku latintensywnie pracował nad nową generacją oprogramowania. Nowa, skalowalna architektura oprogramowania została stworzona od zera. Teraz zamówienia klientów będą mogły być realizowane znacznie szybciej. W ten sposób ponownie wyznaczamy nowe standardy w naszej branży. Nasi klienci będą czerpać z tego korzyści już od początku. Będą mogli rozpocząć cyfrową zmianę w swojej firmie, by przygotować ją na przyszłość.

Zarówno tworzenie projektów, elementów zawierających zdjęcia lub napisy, jak również wprowadzanie poprawek, to procesy szybkie i proste. Wszystkie narzędzia, których potrzebuje użytkownik lasera, znajdują się już w oprogramowaniu. Ruby umożliwia bezpośrednie importowanie plików pdf, svg, png, ai itp., co sprawia, że złożony proces przesyłania prac z programu graficznego do lasera nie jest już potrzebny. Te funkcje zmniejszają o połowę czas potrzebny na przygotowanie produktu od fazy pomysłu do ukończenia.

Oprogramowanie Ruby łączy urządzenia laserowe w jedną sieć – lokalnie lub zdalnie. Zadania mogą być wysyłane do wielu urządzeń z komputera PC lub Mac. Są wgrywane do zintegrowanej bazy maszyny laserowej i przetwarzane bez konieczności podłączania komputera. Dzięki innowacyjnemu procesowi projekty mogą być przygotowywane przez jednego użytkownika, a realizowane przez innego – niezależnie od miejsca: w biurze, domu lub warsztacie. Poprzez zintegrowany i etapowy proces pracy Trotec dokonuje przełomu w zakresie zarządzania użytkownikami.

Nowa platforma uruchamiana w przeglądarce internetowej oferuje użytkownikom laserów możliwości, na które od dawna istniało zapotrzebowanie, ale dotychczas nie były dostępne, niezależność od systemu operacyjnego. Ruby oraz Speedy 400 stanowią teraz jedno – najinteligentniejszy i najszybszy laser na świecie. Speedy 400 Run on Ruby wyposażony jest w panel dotykowy, który umożliwia pracę lasera w sieci za pomocą połączenia Ethernet lub Wi-Fi bez konieczności podłączania dodatkowego komputera. Wraz z oficjalną premierą wszyscy właściciele grawerek laserowych z serii Speedy mogą czerpać korzyści z Ruby. Każda maszyna z serii Speedy może zostać zaktualizowana o oprogramowanie Ruby bezpłatnie do 31 października 2021 r. Od 1 listopada 2021 r. aktualizacja do Ruby będzie odpłatna. Proces aktualizacji jest prosty: parametry materiałów oraz prace laserowe zostaną przeniesione do nowego oprogramowania.

Źródło: Trotec

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę