Oprogramowanie na urządzenia mobilne do trakerów laserowych i ramion pomiarowych

©

Udostępnij:

 

Firma FARO Technologies poinformowała o wprowadzeniu na rynek oprogramowania FARO CAM2 SmartInspect 1.2. Jest to pierwsze na rynku rozwiązanie metrologiczne na urządzenia mobilne, do ramion pomiarowych oraz trakerów laserowych, oferujące wszystkie funkcje przeznaczone do podstawowych pomiarów geometrycznych, nie wymagających porównania z modelem CAD.

Nowa wersja oprogramowania podkreśla nieustanne dążenie firmy FARO do upraszczania pomiarów 3D. Dzięki rozbudowie programu CAM2 SmartInspect o interfejs do trakera laserowego, firma FARO umożliwia realizację pomiarów wielkogabarytowych obiektów w sposób prosty i wydajny. Jednocześnie wyeliminowana została bariera technologiczna dla użytkowników, których zadania pomiarowe wymagają użycia trakera laserowego, ale nie wymagają złożonego oprogramowania wykorzystującego modele CAD.Rozszerzone funkcje oprogramowania SmartInspect 1.2 umożliwiają korzystanie z niego na wszystkich ekranach i panelach dotykowych w systemie Microsoft Windows, oferując użytkownikom nowe możliwości pracy z danymi kontrolnymi i urządzeniami pomiarowymi. Dodanie funkcji dotykowych (Touch-Capability) sprawia, że oprogramowanie idealnie nadaje się do całkowicie mobilnych zastosowań pomiarowych, dzięki czemu jest pierwszym na rynku oprogramowaniem na urządzenia mobilne do trakerów laserowych i  ramion pomiarowych.

– SmartInspect 1.2 to najprostsze i najbardziej intuicyjne oprogramowanie na rynku do podstawowych pomiarów geometrycznych — wyjaśnia Kathleen J. Hall, dyrektor generalny FARO na Amerykę Północną i Południową. – Poprawia mobilność, eliminuje złożoność i umożliwia szybkie rozpoczęcie pomiarów osobom niebędącym specjalistami, dzięki czemu możliwy jest natychmiastowy zwrot inwestycji w urządzenia takie jak: traker laserowy FARO oraz ramiona pomiarowe FaroArm lub FARO Gage – dodaje.

Dodatkowe nowe cechy obejmują funkcję przenoszenia urządzeń (Move Device). Funkcja ta upraszcza kontrolę dużych części, zwłaszcza w przypadkach, w których wymagana jest częsta zmiana położenia urządzenia. Użytkownicy mogą przenosić urządzenie w trakcie procesu pomiarowego i dokonywać pomiaru części z różnych pozycji. Możliwość szybkiej identyfikacji właściwego dopasowania celu, skraca czas potrzebny na przestawienie ramienia pomiarowego lub trakera i znacznie zmniejsza ryzyko popełnienia błędu przez operatora.Kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami są funkcje obsługi głosowej oraz komunikaty dźwiękowe. Funkcja obsługi głosowej umożliwia użytkownikom obsługę urządzenia za pomocą poleceń głosowych. Z kolei informacja w postaci komunikatu dźwiękowego informuje użytkownika w momencie błędnie wykonanego pomiaru lub przerwania wiązki laserowej trakera.

Więcej informacji

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również