„Optymalne wykorzystanie energii i mediów technicznych w produkcji” - trwają zapisy

Axon Media

Nadal można się zapisywać na bezpłatną konferencję i warsztaty techniczne „Optymalne wykorzystanie energii i mediów technicznych w produkcji”, które rozpoczynają się 23 lutego w Poznaniu.

Optymalne wykorzystanie oraz zarządzanie energią elektryczną i innymi mediami technicznymi, takimi jak sprężone powietrze, próżnia i specjalistyczne gazy technologiczne jest elementem umożliwiającym prowadzenie płynnej produkcji i uzyskanie znaczących oszczędności w przedsiębiorstwie. Mając na uwadze te kwestie organizator konferencji Axon Media zaprasza do udziału w bezpłatnej Konferencji Technicznej i Warsztatach. Wydarzenie odbędzie się w hotelu Mercure Centrum w Poznaniu.

Celem tego wydarzenia jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń na temat najnowszych rozwiązań i możliwości w obszarze metod wspierających optymalizację wykorzystania mediów technicznych w polskich zakładach produkcyjnych. Jego wyjątkowość to efekt formuły łączącej merytoryczną wiedzę niezależnych ekspertów z praktycznymi przykładami z rynku.

To idealne spotkanie dla przedstawicieli służb utrzymania ruchu, pracowników działów produkcji, jakości, a także właścicieli i dyrektorów z zakładów produkcyjnych ze wszystkich gałęzi przemysłu.

Podczas konferencji będzie można się dowiedzieć:

  • Jak optymalnie wykorzystać energię sprężonego powietrza w zakładzie produkcyjnym
  • Jak oszczędzić energię dzięki technologii ultradźwiękowej
  • Jak łatwo i niedrogo rozpocząć monitoring i optymalizację zużycia energii elektrycznej oraz innych mediów
  • Jak termowizja wpływa na optymalizacji wykorzystania mediów
  • Jak eliminując straty i zarobić na inwestycjach
  • Dlaczego wystąpienie zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii może być dla zakładów produkcyjnych szansą na wygenerowanie dodatkowych przychodów
  • Dlaczego audyt efektywności energetycznej pneumatyki jest najbardziej kompleksową oceną możliwości optymalizacyjnych w zakładzie produkcyjnym
  • O zaletach kompleksowych systemów zarządzania energią oraz monitoringu parametrów energii elektrycznej


Po części konferencyjnej zaplanowane zostały praktyczne warsztaty: Narzędzia do oszczędzania sprężonego powietrza. To znakomita okazja do poszerzenia wiedzy o sprężonym powietrzu, które jest bardzo drogim medium energetycznym. Jego koszt w rachunku za energię stanowi zwykle od dziesięciu do kilkunastu procent, w niektórych branżach zdarza się nawet do 30-50%.

W trakcie warsztatów zostaną omówione m.in. kwestie:

  • Jak działają przepływomierze? 
  • Jak samodzielnie zrobić uproszczoną inwentaryzację sieci sprężonego powietrza?
  • Jak samodzielnie monitorować pracę sprężarek za pomocą arkusza kalkulacyjnego?
  • Jak powinna wyglądać sprężarkownia?


Dodatkowo podczas ich trwania wszyscy uczestnicy będą mieli do dyspozycji: przepływomierze sprężonego powietrza, detektory ultradźwiękowe, elementy instalacji sprężonego powietrza Teseo, odwadniacze DROPOUT, dysze energooszczędne.

Każdy z zarejestrowanych uczestników konferencji może bezpłatnie uczestniczyć we wszystkich prelekcjach, dyskusji podczas debaty eksperckiej, a także nawiązać owocne kontakty biznesowe w części targowo-wystawienniczej. W ramach wydarzenia przewidziany jest również odbiór imiennych certyfikatów poświadczających udział w spotkaniu, pakiet materiałów konferencyjnych oraz poczęstunek.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Krajowej Izby Gospodarczej oraz Polskiej Izby Gospodarczej Elektrotechniki, a merytoryczny charakter imprezy gwarantuje Krajowa Agencja Poszanowania Energii.

REJESTRACJI ONLINE. Zapisy trwają do 15 lutego 2016. Więcej informacji na stronie: www.KonferencjeTechniczne.pl.

MM Magazyn Przemysłowy jest Głównym Patronem Medialnym wydarzenia.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę