Optymistyczne prognozy Banku Światowego

© gdefon.com

Udostępnij:

Bank Światowy przedstawił optymistyczną prognozę na rok 2014. Po latach powolnego wychodzenia z kryzysu światowa gospodarka wreszcie wyraźnie przyspieszy.

Pięć lat po globalnym kryzysie finansowym światowa gospodarka wreszcie się odbija. Taki wniosek płynie z raportu Banku Światowego. Jego autorzy przewidują, że w 2014 roku wzrost gospodarczy wyniesie 3,2%, czyli o 0,8% więcej niż w roku ubiegłym.Przyspieszenie ma nastąpić nie tylko na tzw. rynkach wschodzących, ale również w krajach Zachodu. "Po raz pierwszy od 5 lat wysokorozwinięte kraje przyspieszą i wniosą wkład do globalnego wzrostu z jakim nie mieliśmy do czynienia od pewnego czasu" - mówi główny ekonomista Banku Światowego Andrew Burns.

Dla Polski Bank Światowy przewiduje wzrost gospodarczy na poziomie 2,8%, czyli dwa razy większy niż w roku ubiegłym. W kolejnych latach gospodarka polski przyspieszy jeszcze bardziej - do 3,3% w roku 205 i 4% w 2016.

źródło: Polskie Radio

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również