Ostatnie odliczanie przed Targami Katowice 2019

Targi Katowice

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2019 oraz Targi EkoSpalanie & EkoTechnologie Katowice 2019 startują już w najbliższy wtorek, 10 września. Cztery dni konferencji, paneli tematycznych, konkursów i licznych atrakcji dla zwiedzających. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym, Spodku oraz na przyległym terenie pojawi się 350 wystawców z 12 krajów.

Przygotowania idą pełną parą. Targi mają ponad 30-letnią tradycję. W tym roku spotykamy się po raz 18. po to, aby promować polski przemysł wydobywczy, producentów maszyn i urządzeń. Do Katowic na największe i najbardziej wyczekiwane targi dla sektora przemysłu ciężkiego przyjeżdża cały górniczy świat – poinformowała prezes Polskiej Techniki Górniczej Iwona Gramatyka, w czasie konferencji prasowej poprzedzającej Targi Katowice 2019, zorganizowanej w dniu dzisiejszym (5.09) przez Wydawnictwo Górnicze i redakcję netTG .

Organizatorem targów jest PTG, współgospodarzem miasto Katowice, które na konferencji reprezentował wiceprezydent Waldemar Bojarun. - Katowice to w przypadku imprez wystawienniczych obecnie destynacja pierwszego wyboru. Odbywają się u nas imprezy światowej rangi. Targi górnicze są dla miasta dużą wartością nie tylko ze względu na historię, ale także ze względu na to, że promują innowacyjne oblicze przemysłu wydobywczego. Dzięki nim możemy pokazać, że dzisiaj Katowice to duża, nowoczesna metropolia, która jednak nie zapomina o swoim dziedzictwie – mówił wiceprezydent Bojarun.

Dodał, że rozwój turystyki biznesowej jest jednym z nadrzędnych celów samorządu. Iwona Gramatyka podkreśliła, że - w porównaniu z 2017 r. - podczas tegorocznej edycji wystawy prezentować się będzie więcej firm, które pokażą maszyny i urządzenia poprawiające efektywność pracy i zwiększające bezpieczeństwo. - W eksponowanych urządzeniach zastosowano nowe rozwiązania z dziedziny automatyki, informatyki i robotyki. Na targach będziemy promować również samorządowe i państwowe programy ekologiczne. Chcemy zachęcać do dbania o środowisko. W czasie trwania imprezy zorganizowane zostaną konferencje i panele dyskusyjne związane z tematyką bezpieczeństwa w kopalniach, przyszłości węgla w energetyce i ekologii. Poprowadzą je m.in. naukowcy z Politechniki Śląskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej – mówiła prezes Iwona Gramatyka.

Od lat z targami współpracuje Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa. Jej prezes Janusz Olszowski podkreślił, że Polska należy do światowych potęg w dziedzinie wydobycia surowców, produkcji maszyn i urządzeń. Mamy też najlepszą kadrę naukową. - Chcemy podczas targów zadać kłam stwierdzeniom, że górnictwo jest schyłkowe i przestarzałe. Wręcz przeciwnie, jest ono ważne dla gospodarki i jeszcze przez długie lata węgiel będzie podstawowym nośnikiem energii. Górnictwo to teraz Przemysł 4.0. Robotyzacja, cyfryzacja – to wszystko już w branży funkcjonuje. Targi pomagają pokazać społeczeństwu prawdziwy obraz sektora paliwowo-energetycznego – stwierdził prezes Olszowski.

Jeszcze rok, dwa lata temu firmy sektora motoryzacyjnego wątpiły w przyszłość elektromobilności. Dzisiaj mamy do czynienia z jej dynamicznym rozwojem, koniecznością wdrażania robotyzacji – podkreślał prezes Zjawiony.

Źródło: Targi Katowice

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę