Oszczędniejsze pompy Watson-Marlow

Preview
Watson Marlow
Reklama
Reklama

Od początku 2015 roku w Unii Europejskiej obowiązują nowe przepisy dotyczące efektywności urządzeń elektrycznych. W celu dostosowania pomp Watson-Marlow do nowych regulacji firma zmodernizowała swoje linie produktów. Wprowadzone zmiany mają przynieść wymierne korzyści użytkownikom urządzeń.

Firma szybko dostosowała swoją ofertę do zapotrzebowania na nowe, energooszczędne urządzenia. Do pomp perystaltycznych Bredel i pomp sinusoidalnych MasoSine zostały wprowadzone zmiany, które mają pozwolić na obniżenie kosztów eksploatacji i wpłynąć pozytywnie na środowisko naturalne.

Reklama

Producenci silników, chcąc spełnić wymagania nowych przepisów, muszą przeprojektować produkty z większą zawartością miedzi, co pozwoli na ograniczenie strat o około 15 proc. w porównaniu z silnikami klasy IE2. Korzyścią dla użytkownika jest zmniejszenie kosztów operacyjnych w całym cyklu użytkowania silnika klasy IE3, a także znaczne ograniczenie emisji CO2.

Reklama

Wyższe poziomy sprawności energetycznej są kolejnym krokiem w kierunku ujednolicenia wymagań w zakresie energooszczędności silników elektrycznych.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama