Oszczędność czasu oraz przestrzeni

igus, złącza wtykowe © igus

Udostępnij:

Na targach SPS IPC Drives firma igus zaprezentowała wraz z modułem połączenia ideę innowacyjnego złącza wtykowego do łączenia przewodów elektrycznych, światłowodów oraz przewodów pneumatycznych.

Dzięki modułowej konstrukcji poszczególny punkt wtykowy/rozdzielający może być dowolnie skonfigurowany jako moduł z kilku korpusów wtykowych. Złącze modułowe może zostać zamontowane za e-prowadnikiem, pomiędzy e-prowadnikami lub bezpośrednio na szafie sterowniczej i może być stosowane wszędzie tam, gdzie wiele przewodów podłączonych jest do możliwie najmniejszej przestrzeni.Oprócz niezawodnych i sprawdzonych e-prowadników oraz elastycznych przewodów, firma igus oferuje również gotowe, konfekcjonowane i kompletne systemy zasilania o nazwie igus. Aby jeszcze bardziej usprawnić łączenie przewodów, igus - specjalista motion plastics, opracował nowatorskie złącze wtykowe. W oparciu o złącze oraz system modułowy, moduły wtykowe mogą być indywidualnie konfigurowane. W ich przypadku, obudowa może być wyposażona w maksymalnie cztery różne wkładki wtykowe. Obudowy są połączone ze sobą, co umożliwia nieograniczone zmiany modułu dla poszczególnych szerokości i wysokości. Akcesoria, takie jak płyty montażowe, etykiety, elementy zamykające oraz różne systemy montażu przewodów umożliwiają złączom modułowym połączenie się w kompletny łańcuch modułu wtykowego.

- Ze względu na płaską konstrukcję obudowy, złącze modułowe pozwala na oszczędność przestrzeni oraz umożliwia wysoką gęstość kontaktów dla każdej aplikacji - podkreśla Karol Lenkiewicz, Product Manager Readychain & Readycable w igus Polska. Kolejną zaletą jest to, że tylko te wkładki wtykowe, które rzeczywiście są potrzebne, są dołączone. Złącza modułowe mogą być dowolnie dostosowane do wypełnienia i geometrii danego e-prowadnika, w jednej lub kilku warstwach. - Umożliwia to idealne okablowanie pod względem funkcjonalności i konstrukcji dla każdej aplikacji - mówi Karol Lenkiewicz. Złącza modułowe mają wiele zastosowań, np. na końcu stałym e-prowadnika lub na końcu ruchomym, pomiędzy dwoma e-prowadnikami lub do wprowadzania przewodów w skrzynkach przyłączeniowych lub szafach sterowniczych.

readychain: sprawdzona niezawodność z jednego źródła
Asortyment produktów readychain umożliwia klientom oszczędność czasu w zakresie konfekcjonowania oraz montażu, szczególnie w przypadku długich przesuwów oraz skomplikowanych systemów wieloosiowych, jak również oferuje klientom przewidywalne koszty. Firma igus opracowuje, testuje i koordynuje wszystkie produkty, korzystając z własnego laboratorium badawczego o powierzchni 2750 m2. W systemie readychain klienci otrzymują kompletny, niezawodny i wstępnie zmontowany system, z jednego źródła, bezpośrednio od producenta, łącznie z gwarancją. Dzięki temu, można ograniczyć liczbę dostawców i zamówień nawet o 75% oraz uniknąć kosztów magazynowania i przetwarzania. Każdy z naszych klientów otrzymuje tylko jeden numer zamówieniowy dla wszystkich produktów. Firma igus produkuje systemy readychain w dwunastu zakładach produkcyjnych na całym świecie i dostarcza je globalnie, dzięki zaawansowanej logistyce.

Źródło: igus

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również