Oszczędność czasu z technologią mapp

Preview
B&R
Reklama
Reklama

B&R ułatwia tworzenie oprogramowania aplikacyjnego za pomocą technologii mapp. Technologia ta opiera się na modułowych blokach upraszczających tworzenie nowych programów i skraca czas rozwoju nowych maszyn i systemów o średnio 67 proc.

Inżynieria nowych systemów i maszyn wymaga rozwoju ich oprogramowania, a w procesie tym coraz większego znaczenia nabierają czas jego realizacji oraz koszty. Lwia część prac rozwojowych to czas poświęcony na zaprogramowanie podstawowych funkcji, np. wczytywania danych receptury przetwórczej.

Reklama

Technologia mapp nie wymaga od developerów realizacji zadań programistycznych powtarzających się w każdym projekcie, ponieważ daje im wstępnie skonfigurowane bloki oprogramowania, zwane funkcjami podstawowymi, które są właściwie gotowe do użytku i dokładnie sprawdzone pod kątem funkcjonalnym. Teraz programiści mogą skupić się na właściwym zadaniu, czyli wdrożeniu procesów technologicznych maszyn i systemów w oprogramowaniu aplikacyjnym.

Bloki mapp zintegrowano z oprogramowaniem Automation Studio od B&R. Cechą wyróżniającą bloki funkcyjne mapp jest niezwykła łatwość ich konfiguracji nie zmuszająca developerów do programowania każdego najmniejszego szczegółu projektu.

Reklama


Bloki te umożliwiają wprowadzanie układów wieloosiowych sprzężonych profilami krzywkowymi lub przekładniami elektronicznymi, a także różnorodnymi kinematykami pracy robotów zaledwie w ciągu kilku godzin pracy.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama