Oszczędność czasu z technologią mapp

mapp © B&R

Udostępnij:

B&R ułatwia tworzenie oprogramowania aplikacyjnego za pomocą technologii mapp. Technologia ta opiera się na modułowych blokach upraszczających tworzenie nowych programów i skraca czas rozwoju nowych maszyn i systemów o średnio 67 proc.

Inżynieria nowych systemów i maszyn wymaga rozwoju ich oprogramowania, a w procesie tym coraz większego znaczenia nabierają czas jego realizacji oraz koszty. Lwia część prac rozwojowych to czas poświęcony na zaprogramowanie podstawowych funkcji, np. wczytywania danych receptury przetwórczej.Technologia mapp nie wymaga od developerów realizacji zadań programistycznych powtarzających się w każdym projekcie, ponieważ daje im wstępnie skonfigurowane bloki oprogramowania, zwane funkcjami podstawowymi, które są właściwie gotowe do użytku i dokładnie sprawdzone pod kątem funkcjonalnym. Teraz programiści mogą skupić się na właściwym zadaniu, czyli wdrożeniu procesów technologicznych maszyn i systemów w oprogramowaniu aplikacyjnym.

Bloki mapp zintegrowano z oprogramowaniem Automation Studio od B&R. Cechą wyróżniającą bloki funkcyjne mapp jest niezwykła łatwość ich konfiguracji nie zmuszająca developerów do programowania każdego najmniejszego szczegółu projektu.
Bloki te umożliwiają wprowadzanie układów wieloosiowych sprzężonych profilami krzywkowymi lub przekładniami elektronicznymi, a także różnorodnymi kinematykami pracy robotów zaledwie w ciągu kilku godzin pracy.

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również