Oszczędności dzięki rozwiązaniom do automatyki

igus isense EC.RC © igus

Udostępnij:

Digitalizacja procesów konfigurowania oraz symulowania on-line, a także produkcji i przygotowywania do wysyłki jest w pełnym rozkwicie. Dobrym przykładem takich rozwiązań jest konfigurator drylin SHT firmy Igus, który znacznie skraca czas potrzebny do wybrania, skonfigurowania oraz zamówienia modułu śruby napędowej.

Użytkownikom jest bezpośrednio wyświetlana dokumentacja umożliwiająca wybór, widok 3D do pobrania, a także informacje o cenie i czasie dostawy. W przypadku e-prowadnika E4.1L jest to możliwe dzięki systemowi separatorów oraz odciążeniu przewodu o kształcie plastra miodu. Czas montażu można skrócić nawet o 80 procent, co zostało potwierdzone w praktyce przez firmę igus w jej własnym dziale konfekcjonowania.Inteligentne produkty zapewniające wyjątkową niezawodność
Aby wydłużyć czas dostępności maszyn, firma igus opracowuje rozwiązania zapobiegające nieplanowanym przestojom. Zalicza się do nich nowy system isense EC.RC do monitorowania stanu e-prowadników. Jednocześnie, udoskonalono moduł komunikacyjny icom, który zbiera oraz przesyła, w większości przypadków bezprzewodowo, informacje o wartościach parametrów roboczych systemu. Teraz, stany robocze wszystkich ruchomych e-prowadników oraz przewodów są monitorowane przy użyciu jednego modułu icom.

Źródło: igus

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również