Oszczędny ogranicznik momentu obrotowego do napędów bezpośrednich

Ogranicznik momentu obrotowego © Enemac

Udostępnij:

Firma Enemac wprowadziła do swojej oferty oszczędną alternatywę dla napędów bezpośrednich w postaci ogranicznika momentu obrotowego typu ECUD.

Rozwiązanie to jest połączeniem ogranicznika momentu obrotowego z wpustem w celu ochrony przed kolizjami oraz połączeniem szczęki z piastą zaciskową. Element szczękowy sprzęgła kompensuje zarówno spawanie, jak i drgania, a także działa izolacyjnie elektrycznie. Ogranicznik typu ECUD może kompensować niewspółosiowość osiową rzędu 0,5-1 mm i niewspółosiowość boczną rzędu 0,1-0,15 mm. Zakres momentu obrotowego jest dostępny od 1,8 do 2000 Nm w 14 różnych rozmiarach, natomiast piasty mogą mieć wymiar od 6 do 90 mm.

Sprzęgło to zapewnia dużą sztywność skrętną. Jednostronnie montowana, łatwa w montażu piasta zaciskowa łączy trzpień i ogranicznik momentu obrotowego bez luzu i siły. W razie potrzeby można go również wyposażyć we wpust.

Źródło: EnemacUdostępnij:

DrukujArtykuł ten ukazał się w czasopiśmie


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również