Oto najciekawsze nowości igus 2017 roku

Omron, Warsaw Industry Week 2017 © MM

Udostępnij:

Przy okazji zeszłorocznych targów, na których firma igus prezentowała swoje nowości, poproszono zwiedzających o wskazanie najciekawszych nowych produktów. Oto pięć najlepszych nowości 2017 roku firmy igus.

Produkty igus często określane były jako zoptymalizowane z możliwością szybkiego montażu oraz konfekcjonowania w połączeniu ze zwiększoną produktywnością. Trend ten z powinien zostać utrzymany także w roku 2018. Klienci oczekują zwiększania produkcji przy jednoczesnym skróceniu czasu do minimum.Pięć najciekawszych, zdaniem odwiedzających stoiska igus, nowości 2017 roku

Nr 1: Montaż w kilka sekund. Uniwersalny system odciążenia CFU o strukturze plastra miodu

Usprawniony system odciążenia o strukturze plastra miodu do e-prowadników serii E4.1L. Wystarczy umieścić przewody i węże w elementach o strukturze plastra miodu - i zamknąć. Nowa wersja łączy w sobie zalety obu poprzednich. Kompaktowa struktura szczelnie łączy się z ruchomym końcem e-prowadnika, umożliwiając wykorzystanie w zastosowaniach ruchomych.

Nr 2: igus ibow - łatwe i ekonomiczne podłączanie konfekcjonowanych złączy okrągłych pod dowolnym kątem

Wystarczy wcisnąć złącze, zgiąć przewód pod kątem, przymocować i gotowe - adapter igus ibow pozwala szybko i elastycznie podłączyć złącza pod kątem, nawet w istniejącym już systemie.

Nr 3: Nowe, oszczędzające czas separatory - "smukły montaż"

Separatory nowej konstrukcji pozwalają na włożenie półek, co oznacza znaczne zmniejszenie czasu potrzebnego na montaż e-prowadników. Staranny podział przewodów na kilka warstw gotowy w kilka sekund.

Nr 4: Ekonomiczne i wykonane na indywidualne zamówienie części dzięki formom wtryskowym z drukarki 3D

Formy wtryskowe są zazwyczaj wykonane ze stali, co sprawia, że są ekonomiczne tylko w przypadku dużych serii. igus oferuje alternatywę w postaci form wtryskowych wykonanych w technologii druku 3D, które pozwalają zmniejszyć koszty nawet o 80%.

Nr 5: Modułowy, złączeniowy zestaw konstrukcyjny readychain® Module-Connect

Nowy zestaw Module-Connect opracowano z myślą o podłączaniu przewodów elektrycznych, światłowodowych oraz linii sprężonego powietrza. Jego cechą charakterystyczną jest płaska, oszczędzająca przestrzeń obudowa. Dzięki modułowej konstrukcji pojedynczy punkt podłączenia/odłączenia można skonfigurować jako moduł z kilku obudów złącz.

Źródło: igus

 

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również