Oto rodzaje kaset sterowniczych

© CentrumPR

Udostępnij:

Kasety sterownicze stanowią jeden z elementów wyposażenia urządzeń dźwigowo-transportowych służących do przemieszczania pionowego lub poziomego wszelkiego rodzaju ładunków.

Z uwagi na pracę jaką wykonują dźwignice, a czasami dziesiątki kilogramów, które muszę przetransportować należy pamiętać, aby zwracać uwagę na jakość elementów wyposażenia. Zarówno kaset sterowniczych jak i wszelkiego rodzajów elementów sterowniczych.Pośród kaset sterowniczych wyróżniamy kasety do sterowania bezpośredniego, kasety do sterowania pośredniego oraz kasety sterownicze puste. Kasety do sterowania bezpośredniego wykorzystuje się do bezpośredniego sterowania napędami poprzez łączenie obwodów mocy. Tego typu kasety sterownicze posiadają stopień ochrony IP (Index of Protection) 65, czyli całkowitą ochronę przed kurzem oraz ochronę przed strumieniem wody. Kasety są przystosowane do pracy w temperaturze od -25 do +70 stopni Celsjusza.

Ponadto z innych danych technicznych wyróżnia się prąd termiczny od 12 do 20 A oraz napięcie nominalne od 240 do 400 V. Kasety do sterowania bezpośredniego wykazują trwałość od 300 do nawet 1 miliona cykli połączeń.

Kasety do sterowania pośredniego wykorzystywane są do sterowania napędami za pośrednictwem łączników elektromagnetycznych, czyli styczników i przekaźników. Ten rodzaj kaset także wykazuje całkowita odporność na kurz oraz na strumień wody. Zbliżony jest także przedział temperaturowy pracy od -25 do +70 stopni Celsjusza. Obudowa kaset do sterownia pośredniego wykonana jest z polipropylenu, jest podwójnie izolowana. Trwałość mechaniczna tego typu kaset to 1 milion cykli połączeń.Źródło: CentrumPR

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również