Otwarcie europejskiej centrali LiuGong w Warszawie

LiuGong © pb.pl

Udostępnij:

27 września w warszawskim budynku Eurocentrum otwarta została europejska centrala chińskiej korporacji LiuGong. To światowej klasy producent maszyn budowlanych i równocześnie jeden z największych chińskich inwestorów w Polsce – należy do niego mieszcząca się w Stalowej Woli spółka LiuGong Dressta Machinery. To pierwszy chiński koncern, który zdecydował się przenieść europejską siedzibę do Polski.

Dotychczasowe europejskie biuro LiuGong Europe mieściło się w Almere, jednak władze firmy postanowiły zamienić Holandię na Polskę, ponieważ to właśnie tutaj znajduje się baza produkcyjna chińskiego producenta maszyn budowlanych. Kolejnym powodem do przenosin jest to, że Polska poprzez swoje położenie na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku jest idealnym miejscem do rozwoju chińskich inwestycji.

Przenosiny siedziby do Warszawy to niejedyne wydarzenie związane z LiuGong. Dzień po otwarciu europejskiej centrali w stolicy, w czwartek 28 września, w Stalowej Woli przedstawiciele lokalnych władz, LiuGong Europe, LiuGong Dressta oraz kadry zarządzającej LiuGong w Chinach otworzyli nowoczesne Europejskie Centrum Badawczo-Rozwojowe Maszyn Budowlanych, Regionalne Centrum Dystrybucji Części Zamiennych. Została również uruchomiona nowa linia produkcyjna, z której już niedługo zjadą dwa nowe modele maszyn realizowane w stalowowolskim zakładzie.Traktujemy Polskę jak punkt strategiczny dla naszej firmy. Uważamy, że to świetny kraj dla chińskich inwestycji dający gwarancję bezpieczeństwa i powodzenia – mówi Mr. Yindeng Wu, prezes zarządu LiuGong Dressta Machinery.

Stawiając na rozwój stalowowolskiego zakładu oraz przenosząc do Polski centralę zlokalizowaną dotychczas w Holandii, chcemy stworzyć w Polsce regionalne centrum swojego globalnego biznesu oraz stać się jednym z kamieni milowych na Nowym Jedwabnym Szlaku – dodaje Howard Dale, wiceprezes LiuGong Dressta Machinery.

Przedstawiciele chińskiego inwestora poprzez uruchamianie nowych inwestycji w Stalowej Woli chcą zwiększyć liczbę miejsc pracy dla mieszkańców, a także zapewnić młodym inżynierom, osobom z wysokimi kwalifikacjami, rozwój zawodowy bez konieczności wyjeżdżania z regionu.Źródło: LiuGong

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również