Otwarta architektura EcoStruxure uprości procesy przemysłowe

Preview
Schneider Electric
Reklama
Reklama

Schneider Electric, globalny specjalista w zarządzaniu energią w automatyce, na targach w Hanowerze przedstawił nową platformę EcoStruxure for Industry, która powinna przynieść większe korzyści klientom z sektora przemysłowego. Platforma ta upraszcza procesy i umożliwia korzystanie z otwartych technologii, przez co ułatwia przedsiębiorstwom zwiększenie wydajności i osiąganie większych korzyści.

Otwarta i zgodna ze standardami architektura systemu, przeznaczona dla zakładów przemysłowych i producentów maszyn, obsługuje technologie przemysłowego Internetu rzeczy, wykorzystując oferowane przez firmę Schneider Electric środowisko nowej generacji System Platform 2017, wspomagane przez Wonderware. System Platform 2017 oferuje nowe, znaczące możliwości dla użytkowników platformy systemowej. Działa ona w ponad 100 000 miejsc na całym świecie, obejmując w swoim ecosystemie 4000 Integratorów Systemów i partnerów wdrożeniowych oraz 160 000 programistów.

Reklama

Platforma EcoStruxure mogła powstać dzięki kilku czynnikom, takim jak doświadczenie firmy będącej od dziesięcioleci liderem branży, zainwestowanie miliardów dolarów w badania i rozwój oraz przejęcia innych firm w ciągu ostatnich trzech lat. Nowa architektura pomaga klientom w wykorzystaniu potencjału digitalizacji oraz przemysłowego Internetu rzeczy(IIoT) do przyspieszenia prac programistycznych opartych na otwartych standardach. W modelu, który stosują obecnie przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego, w tym samym procesie używanych jest wiele różnych systemów, co sprawia, że korzystanie z przemysłowego Internetu rzeczy wymaga złożonych i zakrojonych na szeroką skalę prac inżynierskich. Model oferowany przez Schneider Electric jest dużo bardziej elastyczny.

Platforma EcoStruxure for Industry jest oparta na unikatowym zbiorze rozwiązań technologicznych, który obejmuje najlepsze w branży produkty podłączone do sieci, sterowanie lokalne oraz funkcje analityczne i usługi. Rozwiązanie obejmuje najszerszą w branży ofertę rozwiązań z zakresu energetyki, automatyki i oprogramowania, które są łączone w kompleksowe pakiety dostosowane do wymagań klientów. Dodatkowo ułatwia obsługę coraz bardziej złożonych procesów przemysłowych, pomaga w optymalizacji zasobów i umożliwia szybsze reagowanie na zmiany otoczenia biznesowego. Ta zintegrowana platforma pozwala więc maksymalnie wykorzystać nowe możliwości, które oferuje postępująca digitalizacja. Ułatwia także obsługę coraz bardziej złożonych procesów przemysłowych, pomaga w optymalizacji zasobów i umożliwia szybsze reagowanie na zmiany otoczenia biznesowego.

Reklama

Głównym elementem platformy EcoStruxure for Industry jest System Platform 2017 wspomagana przez Wonderware. Jest to otwarty, skalowalny i zapewniający szybką reakcję zbiór oprogramowania umożliwiający tworzenie nowych lub modyfikowanie starszych aplikacji w celu optymalizacji procesów i zasobów przemysłowych. Pozwala również na wykorzystanie aplikacji opracowanych zarówno przez firmę Schneider Electric, jak i jej partnerów oraz programistów zewnętrznych. Otwarte środowisko programistyczne z interfejsem zgodnym ze standardami zapewnia użytkownikom lepszy wgląd w procesy przemysłowe. W ten sposób zwiększa bezpieczeństwo, niezawodność i wydajność, zapewnia lepszą łączność i ułatwia zrównoważony rozwój, a tym samym przynosi większe korzyści biznesowe.

Źródło: Schneider Electric

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama