Panasonic prezentuje nowe kamery dozorowe typu bullet

© Panasonic

Udostępnij:

 

Panasonic wprowadził na rynek dwa modele kamer dozorowych typu bullet WV-SPW532L i WV-SPW312L. Urządzenia zostały stworzone z myślą o zapewnieniu wysokiej jakości obrazu przy bardzo korzystnej cenie. Są dedykowane małym i średnim przedsiębiorstwom.

Dyskretne kamery WV-SPW532L i WV-SPW312L zostały wyposażone w szereg funkcji dostępnych wcześniej w kamerach Panasonic z serii trzeciej i piątej, jednak wyróżnia je zdecydowanie niższa cena. Oferują między innymi technologię zmiennej jakości obrazu VIQS (ang. Variable Image Quality in Specified Area), dzięki której użytkownik może wskazać osiem obszarów obrazu, które mają być strumieniowane w wyższej jakości. Oznacza to zmniejszenie rozmiaru pliku, a co za tym idzie obniżenie przepływności transmisji danych. Dzięki temu zmniejsza się koszty transmisji strumieniowej, jak również oszczędza niezwykle cenne miejsce na dysku twardym.

Kolejną funkcją, zapewniającą wysoką jakość i jednocześnie mniejszy rozmiar pliku jest kompresja H.264.
Oprócz tego technologia inteligentnego kodowania generuje dodatkowe oszczędności poprzez zmniejszenie przepustowości nawet o 70 procent. Oba modele - WV-SPW532L i WV-SPW312L mogą być przy tym w pełni zintegrowane z rejestratorem NDR WJ-NV200.

Model Panasonic WV-SPW532L oferuje obraz w jakości full HD 1080p o częstotliwości odświeżania maks. 30 kl./s, z kolei kamera WV-SPW312L generuje obrazy o rozdzielczości HD 720p z tą samą częstotliwością 30 kl./s. Efektywne prowadzenie monitoringu zapewniają także wbudowane diody IR-LED, które w inteligentny sposób adaptują się do warunków oświetlenia, gwarantując ostry i wyraźny obraz nawet w ciemności.

- Kamery dozorowe wyposażone w tak zaawansowane funkcje i jednocześnie w tak korzystnej cenie są niespotykane na rynku. To uniwersalne modele charakteryzujące się szerokim zakresem dynamiki i wysoką kompensacją światła, co oznacza, że urządzenia nie zostaną oślepione przez inne źródło światła – mówi Gerard Fígols, Product Marketing Manager w Panasonic Security Solutions. - Dzięki temu, że modele WV-SPW532L i WV-SPW312L wykorzystują technologie obecne przeważnie w najwyższej jakości kamerach, zapewniają niższe koszty eksploatacji, oferując jednocześnie wysoką jakość obrazu. Jesteśmy pewni, że będą to dwie z najbardziej opłacalnych kamer dostępnych na rynku – dodaje Gerard Fígols.

Dzięki obudowie o stopniu ochrony IP66 urządzenia są odporne na wodę i kurz, i z powodzeniem mogą być stosowane na zewnątrz. Mogą być zainstalowane bezpośrednio na ścianie, bez konieczności użycia wsporników, co oznacza szybki i łatwy montaż.


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również