Panasonic przedstawia nowe Toughpady

© Panasonic

Udostępnij:

Podczas konferencji prasowej w Warszawie, która odbyła się 15 marca w hotelu Mariott, producent zaprezentował swoje najnowsze urządzenia dedykowane specjalistom. Modele Panasonic Toughpad FZ-F1 i FZ-N1 powinny sprawdzić się w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Rozwiązanie zaprezentowane przez Panasonic to połączenie tabletu, smartfonu i przenośnego terminalu. Urządzania powstały z myślą o pracownikach terenowych różnych sektorów, ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu, logistyki i transportu. Nowe urządzenia w porównaniu do poprzednich modeli Panasonic, zyskały smuklejszą obudowę o grubości zaledwie 16,3 mm, ekran o przekątnej 4,7 cala i wyprofilowany czytnik kodów kreskowych, który ułatwia i przyspiesza proces skanowania. Oba modele wyróżniają się wysoką wydajnością za sprawą najnowszego, czterordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon. Są również bardzo poręczne i mają niewielką wagę zaledwie 280 g. Obsługują również połączenia głosowe i zapewniają transmisję danych za pomocą sieci 4G LTE/3G.- W niewielkiej i lekkiej formie łączą w sobie wydajność komputera, mobilność i funkcję komunikacyjne smartfonu, a także czytnik kodów kreskowych – wymienia zalety Jacek Wielgus, partner account manager - CEE Region w Panasonic Computer Product Solutions. – Nasi klienci bardzo cenią sobie wszechstronność wzmocnionych tabletów i notebooków Panasonic, a przede wszystkim możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb. Dążymy do tego, aby w jednym urządzeniu dostarczać użytkownikom wszystkich narzędzi, jakich potrzebują w swojej pracy – dodaje.

Najważniejszą cechą modeli Panasonic Toughpad FZ-F1 i FZ-N1 jest ich wzmocniona konstrukcja. To szczególnie ważne jeśli mają służyć pracownikom z branży przemysłowej. Sprzęty posiadają stopień ochrony IP67, co oznacza że są całkowicie pyłoodporne i wodoszczelne (mogą być zanurzane w wodzie na głębokość do 1 m do 30 min). Dodatkowo, aby urządzenia były niezawodne podczas pracy w terenie wyposażono je w wysokiej jakości ekran IPS. Podobnie jak obudowa, jest on wzmocniony m.in. dzięki zintegrowaniu ekranu LCD z panelem dotykowym. Co więcej, ekran można obsługiwać w czasie deszczu w grubych rękawicach roboczych oraz za pomocą opcjonalnego pióra pasywnego (Passive Pen) lub aktywnego (Active Pen).

W wyposażeniu obu tabletów znajduje się wydajna bateria o pojemności 3200 mAh, która zapewnia do ośmiu godzin nieprzerwanej pracy. Opcjonalnie możliwe jest skorzystanie z dodatkowej baterii - wymiennej w trybie HotSwap o pojemności 6400 mAh, która umożliwia aż 16 godzin nieprzerwanej pracy lub np. 48 godzin rozmów.

W modelach Panasonic Toughpad FZ-F1 i FZ-N1 nie mogło też zabraknąć modułów WiFi, Bluetooth i NFC, a także dwóch kamer o rozdzielczości 8 MP i 5 MP. Sprzęty mają też aż trzy mikrofony z technologią tłumienia szumów oraz dwa głośniki. Dzięki temu zapewniają doskonałą słyszalność nawet w otoczeniu hałasu o natężeniu do 100 dBA.

Najważniejsze cechy modeli FZ-F1 i FZ-N1:

 • Czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 2,3 GHz;
 • Wzmocniona konstrukcja IP67, upadek do 1,8 m;
 • Dwa wbudowane głośniki (słyszalność przy hałasie do 100 dBA) Technologia tłumienia szumów;
 • Wyprofilowany czytnik kodów kreskowych (dla 44 rodzajów kodów 1D/2D);
 • Tylna kamera 8MP, Przednia kamera 5MP;
 • Windows 10 IoT Mobile Enterprise lub Android 5.1.1;
 • 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci Flash, Port Micro SD;
 • Smukła obudowa 16,3 mm, niewielka waga 277 g;
 • Połączenia głosowe i transmisja danych 4G LTE / 3G GPS;
 • Standardowa bateria: 3200 mAh
 • Opcjonalna bateria: 6400 mAh
 • Wymiana w trybie HotSwap


Podczas konferencji w Warszawie Panasonic podał, że Toughpad FZ-N1 z systemem Android 5.1.1 będzie dostępny u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic od czerwca 2016 roku w cenie od 7800 zł netto, zaś Panasonic Toughpad FZ-F1 z systemem Windows 10 IoT Mobile Enterprise od września za 8100 zł netto. Oba urządzenia są objęte standardową 3-letnią gwarancją.

Źródło: Panasonic

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również