Panasonic Toughbook CF-20 – pierwszy wzmocniony notebook z odłączanym ekranem

© Panasonic

Udostępnij:

 

Panasonic zamierza wprowadzić na rynek pierwszy na świecie w pełni wzmocniony notebook z odłączanym ekranem. Model Toughbook CF-20 oprócz wytrzymałej konstrukcji wyróżniać będzie wysoka wydajność, a także wszechstronne zastosowanie, dzięki możliwości pracy w sześciu trybach. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży od stycznia 2016 r.

Toughbook CF-20 to nowsza wersja flagowego modelu Panasonic CF-19. Urządzenie zostało wyposażone w system operacyjny Windows 10 Pro oraz procesor 6 generacji Intel® Core vProTM. Model zaprojektowano z myślą o jak najszerszym zastosowaniu przez pracowników mobilnych. Oferuje bogaty zestaw interfejsów oraz możliwość pracy w aż sześciu trybach. Ekran, dzięki wbudowanej baterii, po odłączeniu od jednostki bazowej samodzielnie pełni funkcję tabletu. Model można też wykorzystać jako klasyczny notebook oraz w trybie prezentacji, a dzięki wbudowanemu uchwytowi da się go nie tylko nosić na ramieniu, ale także zawiesić na ścianie. Ponadto urządzenie można podłączyć do specjalnej stacji dokującej dla pojazdów, która pozwala w pełni korzystać z jego funkcjonalności w czasie jazdy.10-calowy ekran urządzania jest przystosowany do pracy zarówno w ostrym słońcu, jak i w czasie ulewnego deszczu, i może być obsługiwany nawet w rękawicach roboczych. Zapewnia czytelny obraz dzięki matrycy antyodblaskowej IPS oraz jasności na poziomie 800 cd/m2. Oferuje przy tym rozdzielczość WUXGA (1920 x 1200 pikseli) i rozpoznaje do 10 aktywnych punktów dotyku jednocześnie. Co więcej, w ofercie dostępny jest także opcjonalny digitalizator dotykowy, czyli niezwykle dokładny rysik pozwalający na pisanie lub rysowania na ekranie komputera nawet przy bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych.

Za zwiększoną wydajność modelu CF-20 odpowiada najnowszy procesor Intel Core m5-6Y57 vProTM (z pamięcią 4 MB, o częstotliwości 1,1 GHz do 2,8 GHz z technologią Intel® Turbo Boost). Urządzenie nie posiada wbudowanego wentylatora. Jest natomiast wyposażone w grafikę Intel® HD Graphics 515, 8 GB pamięci RAM i 256 GB SSD. Model został oparty o system operacyjny Windows 10 Pro, lecz oferuje też możliwość przejścia na wersję Windows 7.

CF-20 oprócz wysokiej wydajności i odporności gwarantuje długi czas pracy dzięki baterii zasilającej tablet oraz możliwości wykorzystania opcjonalnej baterii ulokowanej pod klawiaturą. W ten sposób długość pracy całego urządzenia jest podwojona. Dodatkowo baterie pomiędzy tabletem a jednostką bazową można ze sobą wymieniać bez konieczności przerywania pracy urządzenia.

Aby zapewnić pracownikom mobilnym stałą łączność, Toughbook CF-20 został wyposażony w webkamerę 2MP z mikrofonem stereo oraz kamerę tylną 8 MP pozwalającą tworzyć dokumentację zdjęciową. Ponadto model oferuje możliwość implementacji modułu 4G LTE umożliwiającego połączenie z systemem zarządzania biurem (Office Management System), jak i personelem (Workforce Management System) oraz modułu GPS U-Blox 8 odpowiadającego za precyzyjną nawigację.

Panasonic Toughbook CF-20 posiada pełną gamę urządzeń peryferyjnych, aby zmaksymalizować wydajność pracowników – zarówno w biurze, jak i poza nim. Pojazdowa stacja dokująca jest wyposażona w antenę samochodową, zapewniającą możliwie najsilniejszy sygnał łączności w czasie jazdy. Oferuje również replikację portów, co pozwala w pełni korzystać z funkcjonalności urządzenia po zadokowaniu. Co ważne możliwa jest konwersja urządzenia w tablet nawet, gdy znajduje się ono w stacji dokującej, a dla bezpieczeństwa może ono być również zablokowane - zarówno gdy pracuje w trybie notebooka, jak i „konwersji”, co daje możliwość bezpiecznej pracy i dostępu do danych związanych z wydanymi zleceniami oraz przesyłanych przez system GPS. Toughbook CF-20 może też z powodzeniem pełnić rolę komputera stacjonarnego za sprawą pulpitowego replikatora portów. Oprócz tego wraz z modelem dostępna będzie ładowarka czteroportowa.Toughbook CF-20 waży zaledwie 1,76 kg w trybie notebooka, zaś sam tablet ok. 950 g, czyli znacznie mniej niż podobne urządzenia przemysłowe, ważące standardowo ok. 2 kg. Ma zintegrowany uchwyt, dzięki czemu dodatkowe akcesoria do jego noszenia nie są potrzebne. Jednocześnie klawisze Toughbook CF-20 zostały powiększone o 16 proc. w porównaniu do poprzedniego modelu, by ułatwić wprowadzanie danych.

http://business.panasonic.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również