PanLink: system ERP musi wspierać zmiany

© PanLink

Udostępnij:

PanLink jest międzynarodowym producentem wiązek kablowych, modułów i kompletnych produktów wykorzystywanych przez firmy z różnorodnych gałęzi przemysłu. Jako producent kontraktowy firma zbudowała długotrwałe relacje z takimi producentami, jak ABB, Atlac Copco czy Safegate, kierując swoje produkty na cały świat. Kluczowym elementem działalności firmy jest zapewnienie najwyższego poziomu jakości oferowanych produktów, pełnej terminowości dostaw oraz szybkości reakcji na zapytania klientów. Działalność PanLink od 1999 roku wspierana jest przez system Monitor ERP, który zapewnia sprawność m.in. takich procesów, jak produkcja, logistyka, zakupy, sprzedaż oraz finanse.Aplikacja musi wspierać zmiany
W ciągu ostatnich trzech lat PanLink podwoił sprzedaż w polskich zakładach i sięga ona obecnie ponad 300 mln szwedzkich koron. Aktualnie firma zatrudnia w Polsce 400 pracowników zlokalizowanych w zakładach w Gdyni i Tczewie. W 2012 roku PanLink przejął polską spółkę LRZ Commerce z Tczewa zajmującą się montażem wiązek i modułów. W tym czasie zakład aktywnie rozwijał się, rozbudowując swoje możliwości produkcyjne. Z punktu widzenia informatyki istotnym zadaniem było połączenie działalności obu zakładów w ramach jednego spójnego systemu informatycznego.

„Monitor ERP rozwija się razem z zakładem produkcyjnym i elastycznie dostosowuje się do zmian, które zachodzą w naszej firmie. Włączenie firmy LRZ Commerce z Tczewa w struktury PanLink oznaczało konieczność połączenia jednym systemem informatycznym dwóch lokalizacji. Proces integracji okazał się sukcesem. Obecnie Monitor ERP z powodzeniem wspiera oba zakłady. Teraz jesteśmy w trakcie przeniesienia produkcji z Gdyni do Tczewa, co również ma swój wyraz w rozwoju systemu ERP” – mówi Johan Wängberg, Financial Manager w PanLinik.Pełne wsparcie złożonej produkcji
Produkcja w zakładach PanLink charakteryzuje się wyjątkową złożonością i różnorodnością produktów oraz kompletnych urządzeń. Na produkcję trafia około 7 tys. różnych komponentów. Jest ona realizowana według konkretnego projektu i zamówienia klienta. Firma działa w łańcuchu dostaw o wyjątkowo restrykcyjnych wymaganiach dotyczących oczekiwanych terminów według modelu Just In Time. Główną wartością dla klientów PanLink jest również jakość produktów, dlatego normy definiujące jej poziom w zakładzie są wyższe niż powszechne standardy. Firma prowadzi proces ciągłych usprawnień, aktywnie poprawiając procesy produkcyjne ze szczególnym uwzględnieniem właśnie kwestii jakości.

„Mając tak różnorodne produkty i komponenty oraz tak wymagające normy określane przez odbiorców, funkcjonowanie bez systemu ERP jest po prostu niemożliwe. Trudno opanować taką złożoność procesów. Monitor bardzo przyspiesza pracę i pozwala zapanować nad dużą ilością komponentów” – mówi Jakub Schwartz, lider działu planowania i zakupów w PanLink.

Obecnie każdy element działalności firmy jest wspierany przez systemem Monitor ERP. Dotyczy to kluczowych obszarów PanLink, a w szczególności produkcji, zakupów, finansów, magazynowania czy sprzedaży.

„Wśród głównych korzyści zastosowania systemu Monitor ERP należy wymienić ewidencjonowanie czasu pracy, śledzenie terminowości zamówień i dostaw oraz obsługę procesów finansowych. System jest również w stanie doskonale wspierać planowanie produkcji. Obecnie wprowadzamy rozwiązania, które dodatkowo usprawniają ten proces – dodaje Jakub Schwartz.

Wygoda i intuicyjność użytkowania
Jeśli chodzi o rozwiązania dodatkowe, bardzo istotnym wsparciem okazała się aplikacja pozwalająca na drukowanie etykiet na komponenty. Żeby nie popełnić błędu, system identyfikuje materiał i osobno tworzy oddzielną etykietę. Dodatek opracowany przez zespół Monitor okazał się bardzo przydatny.

„Z pewnością atutem współpracy z Monitor jest możliwość zgłoszenia potrzeb, które wkrótce mają wyraz w funkcjonalności systemu – mówi Jakub Schwartz. „Miałem okazję korzystać z kilku systemów wspomagających zarządzanie i na tym tle Monitor okazał się najprostszy i najbardziej intuicyjny. Zarówno szata graficzna, jak i logiczna budowa sprawiają, że jest to system przyjazny dla użytkownika. Jeśli wiemy, czego potrzebujemy możemy sami dojść do funkcjonalności. Nie wymaga szczególnej edukacji i uczenia się. Obecnie z systemu korzysta 120 użytkowników”.

„Zdajemy sobie sprawę, że aplikacja Monitor ERP to kompleksowe rozwiązanie, stąd zależy nam na jeszcze lepszym wykorzystaniu wszystkich funkcji, które są w systemie. Dotyczy to np. modułu narzędzi oraz funkcji szczegółowego planowania produkcji – dodaje Jakub Schwartz.

 

Kluczowe fakty: Kluczowe korzyści systemu Monitor ERP wskazane przez klienta:
Firma: PanLink
  • Połączenie działalności dwóch zakładów w ramach jednego spójnego systemu informatycznego.
Branża: elektrotechniczna  
  • Wsparcie przez system złożonej produkcji kontraktowej.
Okres użytkowania systemu: od 1999 r.  
  • Ewidencjonowanie czasu pracy.
Wykorzystane moduły: produkcja, magazyny, sprzedaż, zakupy, księgowość, informacje warsztatowe  
  • Śledzenie terminowości zamówień i dostaw.
Liczba pracowników: 400  
  • Wsparcie planowania produkcji.
Liczba użytkowników: 120  

 

Zapoznaj się z raportem „Produktywność by Sweden”.

***

Kontakt:
Jarosław Jaśkiewicz
Business Development Manager
Monitor ERP System
E: [email zakodowany]
T: 0048 728 385 080

MONITOR to kompletny system ERP stworzony w celu zwiększenia skuteczności działania małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych. Jest on rozwijany od 40 lat przez szwedzkich inżynierów - ekspertów sektora produkcyjnego, zapewniając wsparcie dla kilku tysięcy firm wytwórczych na całym świecie. Dzięki bliskiej współpracy z klientami jest on stale doskonalony zgodnie z potrzebami firm produkcyjnych m.in. z takich sektorów rynku, jak elektrotechnika, maszynyi urządzenia, metalowa, branża transportowa i motoryzacyjna oraz wyroby plastikowe i drewniane.

System ERP MONITOR jest obecnie używany przez około 3000 przedsiębiorstw. Nad jego rozwojem pracuje 140 najwyższej klasy inżynierów oprogramowania, analityków biznesowych i konsultantów wdrożeniowych. Monitor ERP System posiada oddziały w Polsce, Finlandii, Norwegii, na Litwie, w Brazylii, Singapurze, Malezji oraz w Chinach. http://www.monitorerp.com/pl

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również