Panoramiczny komputer przemysłowy z ekranem dotykowym PCT

©

Udostępnij:

Firma Advantech wprowadziła już jakiś czas temu do sprzedaży nową linię komputerów przemysłowych oznaczonych jako SPC-xx40WP. Cechami charakterystycznymi komputerów SPC (Stationary Panel PC) są przede, wszystkim panoramiczny wyświetlacz oraz klasa szczelności IP65 z każdej strony.

     Pierwszym modelem z nowej serii jest SPC-1840WP. Wyposażony został w wyświetlacz 18.5" pracujący w natywnej rozdzielczości WXGA. Oczywiście producent nie zapomniał o ekranie dotykowym multi-touch. Wykonany on został w technologii PCT (Projected Capacitive Touch). Cechą charakterystyczną ekranów Projected Capacitive jest bardzo duża odporność mechaniczna (klasa twardości 7H) oraz wysoka czułość. Rozwiązanie to sprawia, że możliwa jest obsługa komputera w rękawiczkach.
 
SPC-1840WP przystosowany został do pracy w miejscach narażonych na częsty kontakt z wodą. Możliwe jest to dzięki klasie szczelności IP65 nie tylko od frontu, ale z każdej strony. Aby mieć pewność, że woda i kurz nie zakłócą pracy komputera zastosowane zostały przemysłowe złącza M12.Advantech SPC-1840WP pracuje pod kontrolą energooszczędnego procesora AMD T56N 1.65GHz. W połączeniu z 4GB przeinstalowanej pamięci RAM, komputer zapewnia moc obliczeniową niezbędną do obsługi większości programów wizualizacyjnych. Oczywiście, aby zachować szczelność, w obudowie nie ma otworów wentylacyjnych, a cała wymiana ciepła odbywa się w sposób pasywny przez aluminiową obudowę.www.elmark.com.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również