Park Konstruktorów w Gdyni już działa

Preview
Pomorska SSE
Reklama
Reklama

Obiekt zlokalizowany na terenie byłej Stoczni Gdynia oferuje przestrzeń dla kreatorów, projektantów i inżynierów, w której będą oni mogli rozwijać zaawansowane projekty technologiczne od koncepcji do produktu.

Park Konstruktorów powstał dzięki współpracy dwóch instytucji Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Reklama

Park Konstruktorów to miejsce dla wszystkich innowatorów, gdzie w małej skali można produkować prototypy, czy też próbne serie własnych wynalazków. Działalność w branży wysokich technologii wymaga specjalistycznej infrastruktury, urządzeń i przestrzeni. Odpowiedzią na te potrzeby jest Park Konstruktorów, który uzupełni dotychczasową ofertę Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia oraz Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Utworzenie Parku pozwoliło na zrewitalizowanie kolejnego fragmentu byłej Stoczni Gdynia, a miasto zyskało doskonałe zaplecze wdrożeniowo-produkcyjne. W wyremontowanym budynku o powierzchni około 5600 m², znajdują się nowe prototypownie oraz warsztaty. Powstały również pracownie projektowe, a wśród nich m.in.: Pracownia Badań Nieniszczących i Niszczących, Pracownia Łączności i Nawigacji, Wzorcowania Przyrządów Pomiarowych, przystosowane do tzw. czystej produkcji elektroniki, automatyki, robotyki, inżynierii oraz wzornictwa przemysłowego. Twórcy i konstruktorzy mają dzięki temu możliwość komfortowego przeprowadzania testów, badań i udoskonaleń technologii, które tworzą w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia oraz Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Reklama

Inwestycja o wartości ponad 30,6 mln zł jest w 85 proc. dofinansowana ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w ramach rozbudowy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia. Pozostałe środki, w ramach umowy partnerskiej, wniosły Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - w postaci nieruchomości oraz Miasto Gdynia.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama