Partnerstwo strategiczne AREVA i Schneider Electric

© schneider electric

Udostępnij:

AREVA i Schneider Electric podpisały umowę o strategicznym partnerstwie. Celem nawiązanej współpracy jest opracowanie rozwiązań służących magazynowaniu oraz zarządzaniu energią w oparciu o technologię wodorowych ogniw paliwowych.

Działając w ramach partnerstwa, AREVA i Schneider Electric połączą swoje zasoby i specjalistyczną wiedzę w celu opracowania koncepcji i projektu rozwiązań magazynujących energię. Mają one zagwarantować niezawodność i ciągłość pracy sieci elektrycznych w odizolowanych miejscach o ograniczonym dostępie do źródeł zasilania.

AREVA dostarczy rozwiązanie Greenergy Box™, które jest wyposażone w elektrolizer i ogniwo paliwowe służące magazynowaniu energii. W czasie niskiego zapotrzebowania na energię przechowuje ono pochodzące z procesu elektrolizy wody wodór i tlen, z których następnie wytwarza elektryczność wykorzystywaną w czasie największego zapotrzebowania na prąd. Technologia ta, stosowana od 2011 r., jest już podłączona do fotowoltaicznej elektrowni słonecznej o mocy 560 kW w pokazowym kompleksie MYRTE na Korsyce, a wkrótce zostanie także podłączona do paneli fotowoltaicznych o mocy 35 kW zainstalowanych w La Croix Valmer na południu Francji.

W ramach nawiązanej współpracy firma Schneider Electric dostarczy natomiast rozwiązania, dzięki którym systemy energetyczne będą bardziej bezpieczne, niezawodne, wydajne, efektywne i przyjazne dla środowiska.  Umowa z firmą AREVA umożliwi Schneider Electric opracowanie rozwiązań, gwarantujących zrównoważoną pracę systemów energii odnawialnej, administrowanie okresowymi spadkami wydajności oraz optymalizację łączności z siecią przesyłową. Tym samym, Schneider Electric wzmocni swoją silną pozycję globalnego specjalisty w dziedzinie zarządzania energią, pozwalającą połączyć siły wszystkich graczy z obszaru technologii inteligentnych sieci energetycznych.

„Podpisane porozumienie oznacza zawiązanie silnego partnerstwa, którego celem będzie wdrożenie innowacyjnych rozwiązań do magazynowania energii. AREVA skorzysta z atutów Schneider Electric, takich jak międzynarodowy zasięg firmy oraz pozycja lidera w obszarze zarządzania sieciami elektrycznymi, infrastrukturą i systemami użyteczności publicznej, a także budynkami przemysłowymi i niemieszkalnymi”- komentuje Frédéric Abbal, EVP, Schneider Electric Energy Business.

„Zawarte porozumienie pozwoli naszym firmom połączyć doświadczenia, wiedzę i osiągnięcia w dziedzinie zarządzania energią i jej magazynowania, zapewniając również i nam pozycję pioniera w tym obiecującym sektorze rynku” – dodaje Louis-François Durret, CEO AREVA Renewables.

www.schneider-electric.comUdostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również