Pasy klinowe Gates Predator®

©

Udostępnij:

Zespolone i pojedyncze pasy klinowe Gates Predator® - produkcji Gates Corporation - dostępne są w Polsce. Ich dystrybutorem jest firma Haberkorn Ulmer Polska Sp. z o.o. z Wodzisławia Śląskiego. Polskie przedsiębiorstwo oferuje pasy zespolone - nazywające się PowerBand® - o profilach: SPBP, SPCP, 9JP, 15JP i 8VP oraz następujące profile pasów pojedynczych: AP, CP, BP, SPBP i SPCP.

Pas klinowy PowerBand® składa się z dwóch, kilku lub kilkunastu pasków zespolonych mocną, dwuwarstwową taśmą, przez co jest bardziej wytrzymały niż zestaw pasków oddzielnych, zapewnia płynną pracę napędu, zmniejsza wibrację i uniemożliwia wyskoczenie paska z rowka koła.
Jak zapewnia producent, PowerBand® jest co najmniej o 40% wytrzymalszy od innych pasów klinowych również dzięki zastosowaniu w jego konstrukcji aramidowego kordu (który ponadto prawie całkowicie redukuje rozciągliwość). Pas ten jest odporny na olej i wysoką temperaturę oraz spełnia wymagania normy ISO 1813 (dotyczące nieprzewodzenia ładunków statycznych).
Pasy klinowe Gates Predator® najlepiej nadają się do ciężkich pojazdów samochodowych, przy czym pasy pojedyncze przeznaczone są do napędów mających styczność z piaskiem, odpadami itd., ponieważ konieczne jest wówczas zachowanie odstępu między poszczególnymi paskami.                                                                                                                                                         (ak)www.haberkorn.pl

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również