Perfekcyjna obróbka stali z dyskami lamelkowymi 3M

© 3M

Udostępnij:

Stal to jeden z najpopularniejszych i uniwersalnych materiałów konstrukcyjnych, w 2012 r. w Polsce zużyto jej ponad 10 mln ton.* Nieustanna konieczność obniżania kosztów obróbki i zwiększania efektywności produkcji skłania do poszukiwania nowych i bardziej wydajnych rozwiązań z zakresu szlifowania i przygotowania powierzchni. W odpowiedzi na te potrzeby firma 3M wprowadziła do sprzedaży dyski lamelkowe 577F, które usuwają więcej materiału w znacznie krótszym czasie.

Rozwiązanie zaproponowane przez 3M wykazuje ponadto zdecydowanie dłuższą żywotność, dzięki czemu obróbka stali jest wyjątkowo łatwa i ekonomiczna. Dyski lamelkowy to produkt, który łączy w sobie właściwości tarcz szlifierskich (fleksów) z elektrokorundu oraz właściwości wykańczania powierzchni przez płótno ścierne, dzięki temu może zastąpić jednocześnie dwa narzędzia - tarczę szlifierską i krążki z płótna ściernego.Zachodzące na siebie listki płótna przytwierdzone są do sztywnego kompozytowego dysku. Listki zużywają się stopniowo podczas pracy i odsłaniają nieustannie nowy materiał ścierny z dolnych warstw. To zdecydowanie zwiększa okres użytkowania dysków w porównaniu do pojedynczych krążków z płótna ściernego.

Dyski lamelkowe 3M 577F zostały specjalnie zaprojektowane do bardzo agresywnych aplikacji, dlatego świetnie sprawdzają się nawet podczas najcięższych prac (np. szlifowania krawędzi). Szybką obróbkę konstrukcji stalowych, stali węglowej czy stali nierdzewnej gwarantuje szlachetny elektrokorund cyrkonowy -ziarno z którego wykonane są dyski.

-W nowych dyskach lamelkowych 577F zastosowano specjalnie wzmocnione płótno z dodatkiem włókien poliestrowych oraz ziarno wysokiej jakości. Dzięki temu dyski są bardzo wytrzymałe i wyjątkowo wydajne zwłaszcza przy agresywnej pracy z dużym dociskiem lub na krawędziach. Dodatkowo posiadają tzw. „dodatek chłodzący". W porównaniu do zwykłych dysków lamelkowych 577F są bardziej trwałe i mniej przegrzewają obrabiany materiał. Gwarantują szybkie i skutecznie usuwanie metalu oraz nadanie powierzchni pożądanej faktury - mówi Kamil Babski z 3M Poland.

Dyski dostępne są w 2 rozmiarach: 115mm lub 125mm oraz w 3 ziarnistościach: P40, P60, P80.

*najnowsze szacunki zużycia stali w Polsce w 2012 roku opublikowane przez Hutniczą Izbę Przemysłowo-Handlową (HIPH) w KatowicachWięcej informacji na: www.3m.pl/scierne

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również