Pewny pomiar w hali produkcyjnej

Aberlink
Reklama
Reklama

 

Firma OBERON 3D wprowadza na polski rynek innowacyjną maszynę pomiarową Xtreme CNC zaprojektowaną przez angielską firmę Aberlink Ltd. Urządzenie to zostało stworzone z myślą o pomiarach w warunkach panujących w hali produkcyjnej.

Zwarta budowa oraz innowacyjne rozwiązanie napędów liniowych umożliwiają uzyskanie wysokich prędkości i przyspieszeń przejazdów maszyny, a niestandardowa konstrukcja oparta na platformie sześciu stopni swobody (hexapod) pozwala na eliminację błędów pomiarowych obecnych w maszynach o tradycyjnym, kartezjańskim układzie.

Reklama

Dzięki zastosowaniu precyzyjnych łożysk mechanicznych Xtreme CNC nie wymaga zasilania sprężonym powietrzem, a wbudowana kontrola i stabilizacja temperatury oraz kompaktowe rozmiary pozwalają na stosowanie maszyny w hali produkcyjnej w pobliżu maszyn obróbkowych bez konieczności zapewnienia warunków laboratoryjnych. System ten dostarczany jest jako urządzenie typu „włącz i mierz” – wystarczy podłączyć go do gniazdka elektrycznego.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama