Pierwsza edycja Europejskiego Kongresu Robotycznego

Podczas odbywającego się 12 września 2016 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce wydarzenia, wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz zaprezentuje założenia do Polskiej Strategii Kosmicznej, będącej elementem projektu strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Podczas Kongresu odbędzie się konferencja gospodarczo-naukowa sektora kosmicznego i okołokosmicznego, poświęcona głównym założeniom i celom Polskiej Strategii Kosmicznej oraz strategicznym aspektom rozwoju kadr i zarządzania talentami. W programie wydarzenia znalazły się też spotkania networkingowe środowiska związanego z branżą kosmiczną oraz warsztaty mentoringowe na temat komercjalizacji projektów innowacyjnych. Przedstawiciele ministerstw, agend rządowych, biznesu i nauki, będą rozmawiać również o możliwościach rozwoju sektora kosmicznego i szansach, jakie stwarza on dla polskiej gospodarki.

Atrakcją będą międzynarodowe zawody łazików marsjańskich oraz pokazy naukowo-technologiczne. Ministerstwo Rozwoju objęło honorowym patronatem Europejski Kongres Robotyczny (ERC – European Robotics Congress).

Źródło: Ministerstwo Rozwoju


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.