Pierwsza w Polsce jednostka produkcyjna gazów specjalnych

Preview
Air Liquide
Reklama
Reklama

 

Air Liquide ogłasza inaugurację pierwszej w Polsce jednostki produkcyjnej gazów specjalnych w Dąbrowie Górniczej. Inwestycja ta ma na celu zaspokojenie potrzeb odbiorców z branży laboratoryjnej.

Air Liquide wybudowało kompleksową instalację produkcji mieszanek gazów specjalnych przy wykorzystaniu najwyższej klasy urządzeń kontrolnych i pomiarowych. Jednostka oferuje produkty przeznaczone na potrzeby państwowych jednostek badawczych i laboratoriów przemysłowych. Lokalna produkcja umożliwia redukcję kosztów produkcji i transportu, przy jednoczesnym przyspieszeniu procesu realizacji zamówień.

Reklama

Nowa inwestycja sprzyja wzrostowi atrakcyjności obszaru Europy Centralnej i wzbudza zainteresowanie jednostek badawczych w dziedzinie ochrony środowiska, gazu ziemnego i systemu detekcji oraz branż przemysłowych, takich jak motoryzacja i petrochemia.

Polska, wraz z sąsiadującymi Czechami i Słowacją, tworzą jeden z największych regionów przemysłowych w Europie Centralnej. Air Liquide regularnie inwestuje w tym dynamicznie rozwijającym się obszarze. Regularny wzrost gospodarczy oferuje liczne możliwości rozwoju w zakresie gazów technicznych, specjalnych i medycznych.

Reklama

– Dzięki inwestycji znacząco wzrośnie rola Air Liquide jako wiodącego dostawcy gazów specjalnych w Europie Centralnej. Poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii i zastosowanie innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych, inwestycja wpisuje się w założenia strategii rozwoju Air Liquide i zwiększa konkurencyjność Grupy na rynku lokalnym – mówi Agnieszka Kula-Borsuk, prezes Zarządu Air Liquide Polska.

www.airliquide.com

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama