Pierwsze na rynku LEDy z rewolucyjnym układem zasilania i 5-krotnie dłuższą żywotnością

Reklama
Reklama

Dystrybutor nowatorskich technologii przemysłowych, spółka Ciepiela Technology Promotion (CTP), podpisała umowę z producentem innowacyjnego rozwiązania w zakresie oświetlenia LED, polską firmą Miloo. Rewolucyjny produkt to przemysłowe oświetlenie LED z układem zasilania, z którego wyeliminowano wszystkie starzejące się elementy. Dzięki temu znajdzie ono zastosowanie tam, gdzie do tej pory stosowanie technologii LED nie było opłacalne.

Ciepiela Technology Promotion to firma inwestująca w rewolucyjne rozwiązania przemysłowe.  We współpracy z firmą Miloo Electronics rozpoczęła dystrybucję oświetlenia LED, w którym rozwiązano podstawowy problem konstrukcyjny występujący w tego typu produktach. Problem, który pojawia się bowiem w trakcie użytkowania oświetlenia LED to krótka żywotność kondensatorów elektrolitycznych. Oferowane przez CTP oświetlenie LED pozbawione jest elementów pasywnych. Co przy jednoczesnym obniżeniu temperatury pracy diod pozwala  osiągnąć żywotność pięciokrotnie dłuższą niż w porównywalnych rozwiązaniach.
Niski poziom zakłóceń THD < 10% oraz wysoki współczynnik mocy bliski jedności (PF=0,99) skutkują praktycznie zerowym poborem mocy biernej. Wyższy jest również zakres temperatur pracy i mniejsza ilość emitowanego ciepła.

„Żadne dotychczasowe układy zasilania nie dorównują żywotnością LED-om. Tak więc choć producenci świetlówek i żarówek LED mówią o 50.000 h żywotności, dają zazwyczaj 2 lata gwarancji, po tym czasie elementy zasilające są wyeksploatowane – zauważa Stanisław Napiórkowski, specjalista ds. oświetlenia w CTP - Proponujemy rozwiązanie jeszcze niedostępne powszechnie na rynku i dzięki niemu 5 lat pełnej gwarancji na nasze świetlówki i lampy. Oświetlenie LED tego typu znajdzie zastosowanie szczególnie w miejscach, gdzie wymagane jest oświetlenie 24h/dobę.”

W tych właśnie miejscach koszty oświetlenia są szczególnie odczuwalne, a oszczędności związane z zastosowaniem LED-ów największe. Przykładowo są to wszelkie obiekty, w których obowiązuje trzyzmianowy system pracy. Może to być także całodobowe oświetlenie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użytkowych, jak np. hotele czy szpitale. Jednocześnie do oświetlenia takich obiektów nie nadają się LED-y z tradycyjnym systemem zasilania opartym na kondensatorach, które muszą „odpoczywać”. Praca 24h/dobę skracała ich żywotność do tego stopnia, że zastosowanie zwykłych LEDów w obiektach tego typu nie było do tej pory opłacalne.

Diody LED zrobiły w ciągu ostatnich kilku lat rewolucję w technologii oświetlenia i wydaje się, że z czasem inne rozwiązania zostaną całkowicie wyparte. Specjaliści z branży, a także coraz częściej klienci, dobrze znają zalety LEDów – oszczędność energii, niezwykła wydajność i żywotność lamp. Układ zasilania bez elementów starzejących się to kolejny krok w rozwoju tej technologii i poszerzenie możliwości zastosowania tego typu oświetlenia.

www.sklepfabrycznyled.pl

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama