Pierwsze Sympozjum Stowarzyszenia Lakiernictwa Przemysłowego

Preview
Stowarzyszenie Lakiernictwa Przemysłowego
Reklama
Reklama

Pod koniec maja odbyło się pierwsze Sympozjum Stowarzyszenia Lakiernictwa Przemysłowego. Stowarzyszenie to nowa organizacja, założona i prowadzona przez ludzi z różnych środowisk pracujących w branży lakierowania przemysłowego i działających na rzecz lakiernictwa przemysłowego.

Podstawowym celem SLP jest integracja i rozwój środowiska, a także poszerzanie wiedzy i umiejętności wszystkich tych, dla których rozwój branży lakierowania przemysłowego jako całości w Polsce jest istotny.

Reklama

Celem pierwszego Sympozjum było przedstawienie praktycznej wiedzy w szeroko rozumianym procesie lakierowania na skalę przemysłową. Tematyka prelekcji i dyskusji została przygotowana i była prowadzona przez uznanych ekspertów z branży lakierowania przemysłowego reprezentujących wiodące światowe technologie.

Podczas pierwszej edycji Sympozjum zaprezentowane zostały prelekcje dotyczące lakierowania proszkowego, lakierowania ciekłego, przygotowania powierzchni oraz kataforezy. Uczestnictwo w tym wydarzeniu dało możliwość poszerzenia wiedzy na temat profesjonalnego przygotowania detalu do malowania i samego lakierownia, zapoznania się z nowościami i innowacjami rynkowymi, a także nawiązanie nowych relacji biznesowych w branży lakiernictwa.

W czasie Sympozjum omawiane były różnego rodzaju technologie, które można wdrożyć w firmach, a rozmowy z ekspertami mogły podpowiedzieć rozwiązanie wielu problemów i uzyskanie wskazówek służących poczynieniu oszczędności w firmowym budżecie, jak również podwyższać poziom świadomości pro-ekologicznej.

Reklama

Uczestnicy większości procesów inwestycyjnych oraz produkcyjnych muszą liczyć się z coraz surowszymi wymaganiami związanymi z ochroną środowiska, co z kolei generuje zapotrzebowanie na porady i podpowiedzi specjalistów z tej dziedziny. Znajomość podstaw prawa ochrony środowiska staje się niezbędnym elementem wykształcenia kadry menedżerskiej. Bez znajomości wymagań ochrony środowiska, jak i panujących w nim trendów nie można podejmować racjonalnych i odpowiedzialnych decyzji biznesowych.

SLP planuje już kolejne Sympozjum, które odbędzie się przy okazji Targów EXPO Warszawa, w dniach 16 i 17 listopada br.

Źródło: Stowarzyszenie Lakiernictwa Przemysłowego

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama