Pierwszy na świecie tracker laserowy z funkcją bezpośredniego skanowania

Hexagon, tracker laserowy Leica Absolute Tracker ATS600 © Hexagon

Udostępnij:

Producenci coraz bardziej zainteresowani są cyfrową lokalizacją z maksymalną dokładnością i inspekcją części wielkogabarytowych oraz powierzchni, których pomiar po prostu wykracza poza zakres możliwości standardowych ręcznych skanerów laserowych 3D, sond stykowych lub reflektorów. Leica Absolute Tracker ATS600 wychodzi na przeciw tym nowym wyzwaniom metrologicznym.

Opierając się na wypróbowanej i stosowanej w wielu nowoczesnych urządzeniach pomiarowych technologii Wave-Form Digitiser (Digitalizator Przebiegu Fali) Leica Absolute Tracker ATS600 wykorzystuje pierwszy na świecie skanujący absolutny dalmierz laserowy (Scanning Absolute Distance Meter), który może znaleźć pozycję punktu z dokładnością rzędu 300 mikronów w odległości do 60 metrów.Mierząc serię takich punktów w zdefiniowanym przez użytkownika zakresie (obszarze) pomiarowym, ATS600 może szybko wygenerować siatkę pomiarową, określając docelową powierzchnię pomiarów. Gęstość tej siatki punktów jest także dostosowywana do potrzeb klienta, dzięki czemu operator w pełni kontroluje równowagę między szybkością procesu a poziomem szczegółów, które wprowadzi do oprogramowania pomiarowego.

Dzięki trackerowi Leica Absolute Tracker ATS600 obiekty, które wcześniej wymagały znacznych nakładów czasu do przeprowadzenia digitalizacji bądź też których wydajny pomiar nie był realny, teraz mogą zostać wprowadzone do świata analizy 3D przez jednego operatora. Pierwszy "tracker laserowy z funkcją bezpośredniego skanowania" wprowadza wydajny proces kontroli jakości w całkowicie nowe obszary produkcji, całkowicie zmieniając nasze myślenie odnośnie pomiarów 3D.


TOP w kategorii
ATS600 oferuje również wiele innych funkcji charakterystycznych dla pozostałych urządzeń serii Absolute Tracker, w tym pomiary z zastosowaniem reflektora w odległości do 80 metrów oraz pełne możliwości funkcji PowerLock. Połączenie pomiarów z zastosowaniem reflektora z możliwościami bezpośredniego skanowania zapewnia imponującą ogólną wydajność podczas realizacji zadań pomiarów wielkogabarytowych, ze skanowaniem opisującym w sposób szybki powierzchnie i odczytami indywidualnego reflektora w celu bazowania i zdefiniowania cech.

Źródło: Hexagon

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również