Pilniki Pferd o bardzo wysokich właściwościach ściernych

© Pferd

Udostępnij:

 

Firma Pferd podczas całego procesu tworzenia narzędzia dba o zachowanie odpowiedniej struktury stali i stałą zawartość węgla. Dlatego narzędzia Pferd wykazują tak wysokie właściwości ścierne.

Pilniki Pferd z charakterystycznym „koniem” w logo (nawiązanie do werkowania kopyt końskich) wyposażone są również w odpowiednio wyprofilowaną rękojeść, która łatwo układa się w ręce. Narzędzie nie wyślizguje się, nawet przy drobnych pracach bez rękawic.Pferd dostarcza profesjonalistom całą gamę pilników do różnorodnych zastosowań. Narzędzia wykorzystuje się do bardzo specjalistycznych zadań przy obróbce stali nierdzewnych i kwasoodpornych. Najczęściej narzędzia Pferd pilniki i szczotki trafiają do mechaników i serwisantów działających w branży motoryzacjnej, w lotnictwie, przy konstrukcjach szkieletowych.

Wart uwagi jest uniwersalny pilnik płaski dwustronny (PF 1212 VZ) do zdzierania i ostrzenia. Z jednej strony ma nacięcia krzyżowe A (równiak) - idealne do zdzierania i zgrubnej obróbki, z drugiej nacięcia równoległe (półgładzik).

Do zastosowań bardziej wymagających i profesjonalnych został zaprojektowany pilnik PF1152 - warsztatowy półokrągły do obróbki powierzchni, obróbki promieni, odgratowywania, piłowania prze-łomów i obróbki profili półokrągłych. Ten model również posiada dwie strony (równiak i półgładzik).

Pilniko-tarnik PF 1512 VZ do zdzierania i ostrzenia, przyda się do wszelkiego rodzaju prac rzemieślniczych, modelarskich oraz użytku domowego. Oprócz materiałów takich jak: stal, stal nierdzewna, żeliwo, staliwo, metale nieżelazne, miedź, brąz, mosiądz czy cynk, może być stosowany również do drewna.

Pilniki Pferd rozwiążą problem zgrubnego oczyszczania odlewów, nadania wstępnych kształtów elementom metalowym, dopiłowywania zamków. Dla miłośników narzędzi ręcznych i domowych majsterkowiczów będą wysokojakościową ciekawostką, którą warto wypróbować.Dopełnieniem profesjonalnego warsztatu będzie zestaw pilników Pferd (PF-SET), w którym znajdują się wszystkie trzy opisane powyżej narzędzia. Zdecydowaną korzyścią dla kupujących jest trwałość narzędzi oraz funkcjonalność, technologia Pferd zapewnia szybszą i bardziej sprawną pracę niż kon-kurencyjne produkty.

www.pferd.com/pl-pl
www.profitechnik.pl

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również