Pilniki Pferd o bardzo wysokich właściwościach ściernych

Preview
Pferd
Reklama
Reklama

 

Firma Pferd podczas całego procesu tworzenia narzędzia dba o zachowanie odpowiedniej struktury stali i stałą zawartość węgla. Dlatego narzędzia Pferd wykazują tak wysokie właściwości ścierne.

Pilniki Pferd z charakterystycznym „koniem” w logo (nawiązanie do werkowania kopyt końskich) wyposażone są również w odpowiednio wyprofilowaną rękojeść, która łatwo układa się w ręce. Narzędzie nie wyślizguje się, nawet przy drobnych pracach bez rękawic.

Reklama

Pferd dostarcza profesjonalistom całą gamę pilników do różnorodnych zastosowań. Narzędzia wykorzystuje się do bardzo specjalistycznych zadań przy obróbce stali nierdzewnych i kwasoodpornych. Najczęściej narzędzia Pferd pilniki i szczotki trafiają do mechaników i serwisantów działających w branży motoryzacjnej, w lotnictwie, przy konstrukcjach szkieletowych.

Wart uwagi jest uniwersalny pilnik płaski dwustronny (PF 1212 VZ) do zdzierania i ostrzenia. Z jednej strony ma nacięcia krzyżowe A (równiak) - idealne do zdzierania i zgrubnej obróbki, z drugiej nacięcia równoległe (półgładzik).

Do zastosowań bardziej wymagających i profesjonalnych został zaprojektowany pilnik PF1152 - warsztatowy półokrągły do obróbki powierzchni, obróbki promieni, odgratowywania, piłowania prze-łomów i obróbki profili półokrągłych. Ten model również posiada dwie strony (równiak i półgładzik).

Powiązane firmy

Reklama

Pilniko-tarnik PF 1512 VZ do zdzierania i ostrzenia, przyda się do wszelkiego rodzaju prac rzemieślniczych, modelarskich oraz użytku domowego. Oprócz materiałów takich jak: stal, stal nierdzewna, żeliwo, staliwo, metale nieżelazne, miedź, brąz, mosiądz czy cynk, może być stosowany również do drewna.

Pilniki Pferd rozwiążą problem zgrubnego oczyszczania odlewów, nadania wstępnych kształtów elementom metalowym, dopiłowywania zamków. Dla miłośników narzędzi ręcznych i domowych majsterkowiczów będą wysokojakościową ciekawostką, którą warto wypróbować.

Dopełnieniem profesjonalnego warsztatu będzie zestaw pilników Pferd (PF-SET), w którym znajdują się wszystkie trzy opisane powyżej narzędzia. Zdecydowaną korzyścią dla kupujących jest trwałość narzędzi oraz funkcjonalność, technologia Pferd zapewnia szybszą i bardziej sprawną pracę niż kon-kurencyjne produkty.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama