Pionowe centrum obróbcze z ruchomą kolumną

Abplanalp, pionowe centrum obróbcze © Abplanalp

Udostępnij:

Podczas targów ITM Polska 2018 firma Abplanalp zaprezentowała na swoim stoisku pionowe centrum obróbcze z ruchomą kolumną ZVH45/L3000 STAR.

Wysoce wydajna maszyna Ibarmia ZVH45L/3000 STAR z ruchomą kolumną i stałym stołem przeznaczona jest dla firm o wysokich wymaganiach obróbczych. Maszyna może być wykorzystywana na dwa różne sposoby, co optymalizuje zwrot inwestycji.Maszyna umożliwia obróbkę dużych elementów wzdłuż całego stołu. Wyjątkowo duże i długie elementy, przekraczające długość stołu, mogą również być obrabiane z wykorzystaniem otwieranych okien po obu stronach urządzenia. Z kolei metoda NSM (Non-Stop Machining) – „obróbka bez przerwy” – poprzez wahadłowy system pracy przy wykonywaniu średnich i dużych elementów umożliwia wyeliminowanie przestojów spędzonych na załadunku/rozładunku detali.

Zaletą serii ZVH jest ciągła głowica skrętna +/- 105ᵒ, która w wydatny sposób zwiększa możliwości klasycznej 3-osiowej maszyny, pozwalając na obróbkę detali w wielu konfiguracjach. Dodatkowa (opcjonalnie) oś obrotowa w obszarze roboczym umożliwia kompleksową obróbkę detali wymagających pracy 5-osiowej.

Źródło: Abplanalp

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również