Pirometr graficzny – nowa kategoria przyrządów diagnostycznych

© Fluke

Udostępnij:

Pirometr graficzny Fluke VT02 to przyrząd diagnostyczny z zupełnie nowej kategorii - urządzenie łączące możliwości kamery termowizyjnej, kamery cyfrowej i tradycyjnego pirometru. Teraz elektrycy, technicy przemysłowi, instalacji HVAC i samochodowych nie muszą wybierać pomiędzy punktowymi termometrami IR a kosztownymi kamerami termowizyjnymi wysokiej rozdzielczości.

Pirometr graficzny Fluke VT02 to przyrząd diagnostyczny z zupełnie nowej kategorii - urządzenie łączące możliwości kamery termowizyjnej, kamery cyfrowej i tradycyjnego pirometru. Teraz elektrycy, technicy przemysłowi, instalacji HVAC i samochodowych nie muszą wybierać pomiędzy punktowymi termometrami IR a kosztownymi kamerami termowizyjnymi wysokiej rozdzielczości.Pirometr graficzny VT02 to innowacyjne narzędzie do wykonywania inspekcji instalacji. Znacznie przyspiesza pracę w porównaniu do zastosowania zwykłych termometrów IR, które wymagają wielokrotnych odczytów oraz ręcznego rejestrowania wyników. Dzięki możliwości nałożenia obrazu widzialnego i podczerwonego, VT02 pozwala na natychmiastowe wykrycie problemu. Obrazy można wyświetlać i zapisywać w paśmie widzialnym, podczerwieni lub w trzech trybach mieszanych (25, 50 i 75%). Ponadto, w przeciwieństwie do termometrów IR odczytujących tylko średnią temperaturę obszaru, VT02 wyświetla znaczniki punktów o najwyższej i najniższej temperaturze oraz podaje temperaturę punktu środkowego. Obrazy, zapisywane na karcie microSD, można importować w programie SmartView do późniejszej analizy lub wykonania raportu.

W trakcie prac nad VT02 inżynierowie Fluke rozwinęli technologię produkcji ultracienkich podzespołów piroelektrycznych i stworzyli matrycę o gęstości wystarczającej do uzyskania mapy ciepła w podczerwieni. Dzięki temu powstał produkt o funkcjonalności kamer termowizyjnych, lecz dziesięciokrotnie od nich tańszy.

Główne obszary zastosowania:
- konserwacja przemysłowa - wykrywa potencjalne usterki dzięki pomiarom temperatur w punktach oraz ustala stan zużycia urządzeń. Optymalizuje wydajność produkcji, zachowując bezpieczeństwo pracy. Służy do badania:
• styków rozruszników oraz przeciążonych przekaźników,
• pomp, łożysk i uzwojeń,
• pasów i wałów napędowych,
• Przeciążeń sieci elektrycznej i problemów z okablowaniem;

- instalacje elektryczne - wykonywanie wielokrotnych pomiarów i ręcznych odczytów sieci nie jest już konieczne. FLUKE VT02 udokumentuje, czy prace zostały wykonane prawidłowo, dzięki zapisanym obrazom i profesjonalnym raportom.
Nowy pirometr graficzny Fluke VT02:
• testuje temperaturę urządzeń elektrycznych i transformatorów,
• wykrywa przegrzane bezpieczniki, przewody, izolacje, gniazda, rozdzielniki lub przełączniki,
• zapobiega przeciążeniom silników.

- instalacje HVAC/R - dzięki stopniowemu nakładaniu obrazów 25%, 50% i 75% szybciej można wykryć ewentualne problemy i uzyskać na ich temat szczegółowe informacje. Pirometr graficzny umożliwia dokumentowanie pomiarów dzięki zapisanym obrazom i profesjonalnym raportom
• bada systemy ogrzewania i klimatyzacji,
• rozwiązuje problemy z uszkodzonymi elementami łożysk,
• wykonuje kalibracje dla poszczególnych stref.- motoryzacja - Fluke VT02 wykryje niedrożne przewody układu ogrzewania lub klimatyzacji. Wykryje problemy w instalacjach elektrycznych i w pojazdach. Zlokalizuje wadliwe łożyska, nie korzystając z mniej wydajnych przyrządów. Służy do badania:
• silników, hamulców i układów ogrzewania i klimatyzacji,
• przewodów, łożysk i układów wydechowych,
• układów hydraulicznych, sprężarek i uszczelek.

www.fluke.pl

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również